سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۷۶۷۵
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: آسفالت و تردد ماشین‌ها از داخل سایت هگمتانه پرونده ثبت جهانی هگمتانه را با مشکل روبه‌رو و پیشرفت آن را متوقف کرده است.

شعار سال: علی مالمیر،مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان که در رابطه با مشکلات پیاده‌راه اکباتان برگزار شد، با بیان این‌که ما هم اعتقاد داریم پروژه پیاده‌راه هنوز تکمیل نشده و باید دو موضوع دیده شود که یکی تکمیل جداره سازی برای کشاندن افراد به پیاده راه است، گفت: این اقدام از اولویت‌های اجرایی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با بیان این‌که به زودی جداره‌سازی آن هم از خیابان اکباتان آغاز می‌شود، گفت: مشکلات را باید مرحله به مرحله حل کرد.

وی با بیان این‌که مشکل تردد مجموعه بازار همدان باید حل شود و مشاور کار را مطالعه کند، اظهار کرد: پارکینگ، تاسیسات و الزامات بازار باید در طرح دیده شود.

مالمیر با بیان این‌که نباید یک جا را زخمی و یک جای دیگر را رفع مشکل کنیم، گفت: در خصوص پارکینگ تپه هگمتانه که مورد استفاده گردشگران بود استاندار وقت و معاون میراث فرهنگی فعالیت آن را متوقف کرده‌اند و نمی‌توان فضا را در اختیار خودروها قرار داد.

مشکلات پیاده راه اکباتان به تپه هگمتانه متصل است

وی با بیان این‌که موضوع و مشکلات پیاده راه اکباتان به تپه هگمتانه متصل است و باید در یک برنامه جامع دیده شوند، گفت: در سند راهبردی توسعه استان بر ساماندهی محوطه هگمتانه برای آمادگی ثبت جهانی تاکید شده و باید شیوه‌ای لحاظ شود که ملاحظات یکدیگر را ببینیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان بابیان این‌که باید در انتها پیاده راه یک جاذبه و مشوق‌هایی ایجاد شود تا جذب مردم و گردشگر راحت‌تر صورت گیرد، گفت: راه‌اندازی نمایشگاه دائمی صنایع دستی را پیشنهاد داده‌ایم.

وی با بیان این‌که عرصه تپه هگمتانه باید تملک شود، اظهار کرد: همین الان به خاطر اجرا آسفالت و تردد ماشین‌ها از داخل سایت هگمتانه پرونده ثبت جهانی هگمتانه به مشکل برخورد کرده و پیشرفت آن متوقف شده است.

مالمیر با بیان این‌که باید به طور جامع به موضوع بپردازیم و کار فنی و منطقی که مشاور آن را پشتیبانی می‌کند در دستور کار قرار گیرد، گفت: سالی یک میلیارد تومان هزینه نگهداری تپه هگمتانه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با بیان این‌که شکل گیری کمیته ساماندهی در راستا اقدامات لازم است، گفت: سند راهبردی استان بر ثبت جهانی هگمتانه و ساماندهی تملک عرصه تاکید دارد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری تحلیلی اسکان، تاریخ 24 اردیبهشت 98، کد مطلب: 19668: www.eskannews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین