سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۸۰۲۷
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه تا زمانی که مردم با شماره 123 اورژانس اجتماعی تماس نگیرند، سازو کاری برای شناسایی کودک آزاری وجود ندارد، گفت: خشونت‌های خانگی از جمله کودک آزاری، جز خشونت‌های پنهان است و تنها راه ما برای جلوگیری از وقوع این خشونت‌ها آموزش به والدین است.

شعار سال: رضا جعفری، رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درباره اقدامات اورژانس اجماعی برای جلوگیری از کودک آزاری بیان کرد: در حال حاضر راهی برای اطلاع از کودک آزاری وجود ندارد و تنها راه اطلاع اورژانس اجتماعی بعد از وقوع کودک آزاری و از طریق گزارش‌های مردمی است.

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه آموزش در خصوص خشونت‌های خانگی دارای مشکلات است، گفت: اگر بخواهیم آموزش را از طرق رسانه‌های جمعی انجام دهیم، هزینه بالایی دارد و هیچ تبلیغی به صورت رایگان انجام نمی‌شود.

جعفری ادامه داد: اورژانس اجتماعی به منظور آموزش در خصوص خشونت‌های خانگی به ویژه کودک آزاری علیرغم اینکه در حوزه کاری اورژانس اجتماعی نیست از طریق مهد‌های کودک و مدارس اقدام کرده است، زیرا نمی‌خواهیم یک کودک که جز سرمایه کشور است از دست برود، اما جامعه هدف ما زیاد گسترده نیست.

وی در خصوص مشارکت اورژانس اجتماعی در تدوین لایحه جلوگیری از خشونت علیه کودکان و نوجوانان بیان کرد: در لایحه منع خشونت علیه کودکان و نوجوانان به ارائه گزارش اجباری کودک آزاری تاکید شده است و براساس آن و اگر کودکی در هر مکانی از جمله خانه، مراکز آموزشی و نگهداری مورد خشونت قرار بگیرد و فردی از آن اطلاع داشته باشد، اما گزارش ندهد متخلف هستند و مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرنداما متاسفانه این لایحه هنوز تصویب نشده است و در رفت و برگشت به مجلس و قوه قضاییه است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری اعتماد آنلاین، تاریخ انتشار 27اردیبهشت 98، کد خبر: 294759، www.etemadonline.com


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین