پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۸۵۱۶
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
رئیس ستاد اجرایی حضرت امام (ره) از ورود به بحث بازسازی واحدهای مسکونی مناطق سیل‌زده کشور به دلیل توانایی کم دولت خبر داد و گفت: حدود ۵۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانیدر مناطق سیل‌زده ایجاد می شود.

شعارسال: رئیس ستاد اجرایی حضرت امام (ره) از ورود به بحث بازسازی واحدهای مسکونی مناطق سیل‌زده کشور به دلیل توانایی کم دولت خبر داد و گفت: حدود ۵۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانیدر مناطق سیل‌زده ایجاد می شود.

 محمد مخبر در مراسم امضای تفاهمنامه تکمیل و تعمیر واحدهای مسکونی آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده، یادآور شد:‌ در جریان سیل جزو دستگاه‌هایی بودیم که از ابتدا حضور داشتیم و در تمام استان‌ها قرارگاه راه‌اندازی کردیم. از ابتدا تاکنون توانسته ایم حدود 3 میلیون قلم کمک شامل آب، دارو، چادر و ... را به مردم سیل‌زده تحویل دهیم.

وی افزود:‌ علاوه بر این، 30 هزار بسته لوازم خانگی به ارزش حدود 150 میلیارد تومان تهیه و به مناطق سیل‌زده ارسال شده است. یکی از ویژگی‌های این بسته‌ها این بوده که اقلام 100 درصد ایرانی است.

وی ادامه داد:‌استفاده از تولیدات داخل باعث شده تا به عنوان مثال در استان لرستان کارخانه یخچال سازی که چند سال متروکه شده بود فعال شده است. همچنین در نیشابور هم یک کارخانه نیمه تعطیل بود که با قرارداهای ستاد اجرایی فرمان امام احیا شد.

وی با اشاره به تامین 10 هزار دام سبک و ارسال آن به استان‌های درگیری در سیل اخیر، اظهار کرد:‌ در بحث بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق سیل‌زده با توجه به این‌که کمک‌های دولت نمی‌تواند همه هزینه‌ها را پوشش دهد، ستاد اجرایی فرمان امام مابقی منابع مالی برای واحدهای مسکونی آسیب‌دیده از سیل را تامین خواهد کرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از برنامه‌ریزی برای ایجاد 14 هزار شغل مستقیم و 35 هزار شغل غیرمستقیم در استان‌های سیل‌زده خبر داد و گفت:‌ حدود 550 میلیارد تومان برای این برنامه در نظر گرفته‌ایم که تامین شده است.

مخبر از تحقق این برنامه تا پایان سال جاری خبر داد و افزود:‌ سال گذشته 80 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم ایجاد شد.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 29اردیبهشت 1398 ، کدخبر:www.tasnimnews.com ، 2014616 

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین