پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۸۷۲۲
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
مسئولان شرکت تهویه‌نیا پس از این دست به دامان وزیر دادگستری می‌شوند و طی درخواستی از وزیر می‌خواهند حکم را متوقف کند. وزیر دادگستری نیز در ۱۷اردیبهشت سال جاری با این درخواست موافقت کرده و دستور توقف ۱۰ روز اجرای حکم را می‌دهد.

شعارسال: نیمه اردیبهشت ماه سال ۹۷ پس از بازرسی از انبارهای شرکت «تهویه‌نیا» (نماینده انحصاری ۷برند مطرح جهانی تهویه مطبوع در ایران) توسط پلیس آگاهی استان خوزستان اعلام جرمی مبنی بر ظن قاچاق بودن ۳۶هزار دستگاه کولر، پنل موتور و درب پنل صورت می‌گیرد.

به نقل از کانال آوانت تی وی، پس از بررسی اسناد گمرکی ارائه شده از سوی نمایندگان قانونی تهویه‌نیا به دادگاه، مشخص می‌شود از ارزش کل کالاهای مکشوفه در انبار یعنی ۵۶میلیارد تومان، بیش از ۳۷میلیارد تومان آن فاقد اسناد گمرکی برای واردات قانونی هستند.

در تاریخ ۱۵مهرماه ۹۷ مدیرعامل این شرکت که به گفته نمایندگانش خارج از کشور بوده، به ایران بازگشته و ادعا می‌کند اسناد جدیدی برای ورود قانونی این کالاها دارد. گمرک به دلیل اصل نبودن اسناد ارائه شده اعلام می‌کند امکان بررسی وجود نداشته و عملاً این اسناد فاقد ارزش هستند.

بر این اساس حکم بدوی در تاریخ ۱۴ آذر مبنی بر ممانعت از فعالیت تجاری شخص حقوقی به مدت ۲سال، پرداخت بیش از ۱۴۹میلیارد تومان جزای نقدی معادل ۲برابر حداکثر جریمه مقرر در حق دولت و ضبط کالای قاچاق صادر می‌شود. به این حکم توسط وکلای شرکت تهویه‌نیا اعتراض می‌شود اما دادگاه تجدید نظر هم در تاریخ ۱۸ اسفندماه سال ۹۷ رأی بدوی را تأیید می‌کند.

مسئولان شرکت تهویه‌نیا پس از این دست به دامان وزیر دادگستری می‌شوند و طی درخواستی از وزیر می‌خواهند حکم را متوقف کند. وزیر دادگستری نیز در ۱۷اردیبهشت سال جاری با این درخواست موافقت کرده و دستور توقف ۱۰ روز اجرای حکم را می‌دهد. این نظر وزیر توسط تعزیرات تهران به تعزیرات اهواز ابلاغ می‌شود و هم‌اکنون سرنوشت این پرونده، باوجود قطعی بودن رأی دادگاه، نامشخص است.

توییت سردبیر شهرداد در این رابطه به شرح زیر میباشد:

یه سوال و یه پیشنهاد:

انگیزه و توجیه قانونی این دستور وزیر بعد از قطعی‌شدن رأی در دادگاه تجدیدنظر چی بوده و اجرای حکم الان در چه وضعیتیه؟

پیشنهاد میکنم بعد از اجرای حکم و مصادره کامل کالاها طبق رأی دادگاه، به هر خانواده سیل‌زده یه کولر گازی هدیه داده بشه.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از سایت خبری بولتن نیوز ، تاریخ انتشار: 30اردیبهشت 1398 ، کدخبر:608587 www.bultannews.com،

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین