پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۹۰۳۲
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
ارتباط کلامی شما با دیگران نقش مهمی در به وجود آوردن برند شخصی تان دارد. این ارتباط بر زندگی شخصی و حرفه ای شما تأثیر بسزایی دارد. در این مقاله با 10 مهارت گفتگو که یادگرفتنشان برای همه ما ضروری است آشنا می شوید. هرکدام از این مهارت ها هم در زندگی شخصی و هم در زندگی حرفه ای ما اهمیت دارند. با بهبود بخشیدن مهارت های گفتگو می توانید به سرعت با دیگران ارتباط موثر برقرار کنید، روی آن ها تأثیر بگذارید و نزد دیگران دوست داشتنی تر و مقبول تر و قابل احترام باشید.

شعارسال: ارتباط کلامی شما با دیگران نقش مهمی در به وجود آوردن برند شخصی تان دارد. این ارتباط بر زندگی شخصی و حرفه ای شما تأثیر بسزایی دارد. در این مقاله با 10 مهارت گفتگو که یادگرفتنشان برای همه ما ضروری است آشنا می شوید. هرکدام از این مهارت ها هم در زندگی شخصی و هم در زندگی حرفه ای ما اهمیت دارند. با بهبود بخشیدن مهارت های گفتگو می توانید به سرعت با دیگران ارتباط موثر برقرار کنید، روی آن ها تأثیر بگذارید و نزد دیگران دوست داشتنی تر و مقبول تر و قابل احترام باشید

1-رفتار دوستانه داشته باشید

افرادی که با لحن دوستانه ارتباط برقرار می کنند و صمیمانه لبخند می زنند تقریبا همیشه برنده اند. این موفقیت دلیل ساده ای دارد: ما ناخود آگاه جذب افرادی می شویم که رفتار دوستانه تری دارند چون این افراد احساس بهتری در ما ایجاد می کنند و خوشحالی بیشتری به زندگی ما می آورند.

  -2قبل از صحبت کردن فکر کنید

یکی از ضرب المثل های مورد علاقه ی من این است: « اگر حرف نقره باشد سکوت طلاست.» بارها دیده ام افراد بدون اینکه ذره ای فکر کنند هرچه را به دهنشان می رسد، می گویند و با حرف های نسنجیده شان احترام دیگران را از دست می دهند.

3 -روشن حرف بزنید

بیشتر ما وقت یا حوصله نداریم به این فکر کنیم که منظور طرف مقابل مان چیست. افرادی که در ارتباطات کلامی خود روشن نیستند و فقط به مسائل اشاره می کنند و منظورشان را دقیق بیان نمی کنند کمتر مورد احترام سایرین قرار می گیرند. وقتی می خواهید چیزی بگویید از خودتان بپرسید روشن ترین روشی که می توانم منظورم را بیان کنم کدام است؟

-4پر حرفی نکنید

اغلب افراد دوست ندارند با کسی همراه باشند که تمام مدت حرف می زند و به دیگران اجازه ی صحبت کردن نمی دهد.

-5خودتان باشید

امروزه بیشتر از هر زمان دیگری مردم از کسانی که نقش بازی می کنند تا حرفشان را به کرسی بنشانند بیزارند. ما جذب کسانی می شویم که روشن و شفاف و از صمیم قلب حرف می زنند.

-فروتن باشید

فروتنی یعنی در مورد اهمیت خود متواضع باشید. فروتنی یکی از جذابترین ویژگی های فردی است و باعث جلب احترام دیگران می شود. افرادی که با فروتنی و احترام صحبت می کنند همیشه جایگاه والاتری نسبت به دیگران دارند.

-7 با اعتماد به نفس حرف بزنید

برای فروتن بودن لازم نیست اعتماد به نفس خود را از دست بدهید. اعتماد به نفس یعنی اطمینانی که در نتیجه درک توانایی هایتان به دست می آورید. در عین حال فروتنی یعنی عقیده متواضعانه ای در مورد اهمیت خودتان داشته باشید. با اعتماد به نفس صحبت کردن در نتیجه انتخاب کلمات مناسب، تن صدا، ارتباط چشمی و زبان بدن حاصل می شود.

  -8روی زبان بدن خود تمرکز کنید

وقتی رو در رو گفتگو میکنید، زبان بدن شما نقش مهمی در القای پیام موردنظرتان ایفا می کند. زبان بدن ابزار قدرتمندی است که استفاده درست از آن باعث ایجاد احترام و علاقه می شود. و منظور واقعی تان را به فرد مقابل می رساند.

9 -خلاصه حرف بزنید

از قبل برنامه ریزی کنید و یک راست بروید سر اصل مطلب! مخاطب شما وقتی برای تلف کردن ندارد. مدام از خودتان بپرسید «چطور می توانم مختصر و مفید با کمترین کلمات ممکن حرفم را بزنم و در عین حال احترام شنونده را رعایت کنم».

-10هنر گوش دادن را بیاموزید

در مهارت گفتگو به دقت گوش دادن مهم تر از حرف زدن است. باید واقعا به موضوع گفتگو علاقمند باشید، سوالات مناسب بپرسید، به معنای واقعی پیغام توجه کنید و حرف گوینده را قطع نکنید.

نکته آخر

مردم به طور طبیعی جذب کسانی می شوند که شبیه خودشان هستند؛ برای همین است که معمولا دوستان سلایق مشابهی دارند. می توانید از این قانون به نفع خود استفاده و رفتار و صدای افراد را تقلید کنید. مثلا اگر آنها آرام صحبت می کنند شما هم آرام صحبت کنید یا اگر با هیجان صحبت می کنند، شما هم پر انرژی باشید. هرچه بیشتر مانند آنها صحبت کنید، بیشتر شما را دوست خواهند داشت.

تأکید می کنم حتما تلاش کنید تا خود را در این زمینه تقویت کنید. تلاش شما باعث می شود روابط بهتری داشته باشید، ارزش خود را بالا ببرید و اعتماد به نفس تان را بهبود ببخشید. برای بهبود بخشیدن ارتباط گفتاری باید همیشه آگاه باشید، آگاهانه تلاش کنید و به پیشرفت علاقمند باشید.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از سایت موسسه آموزشی مربیان  ، تاریخ انتشار: 6 بهمن 1397 ، کدخبر:- ،www.co21.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین