سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۰۷۲۶
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی نحوه برخورد با تور‌های گردشگری مبتذل و خلاف عفت اسلامی را تشریح کرد.تیموری تصریح کرد: گروه‌هایی که تور‌های گردشگری مبتذل و خلاف عفت اسلامی را تنظیم می‌کنند، عموماً گروه‌هایی هستند که به شکل غیرمجاز در فضا‌های مجازی تشکیل می‌شوند.
شعار سال :معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی نحوه برخورد با تور‌های گردشگری مبتذل و خلاف عفت اسلامی را تشریح کرد.

برگزاری تور‌های گردشگری از زمان تعریف صنعت گردشگری تا به امروز بخشی از فعالیت‌های فعالان حوزه گردشگری به حساب می‌آید. البته در برخی مواقع این امر دچار آسیب‌هایی می‌شود.

این روز‌ها خبر‌هایی مبنی بر برگزاری تور‌های گردشگری غیرمجاز در برخی نقاط کشور منتشر شده و انتشار این خبر‌ها خاطر برخی از افراد دغدغه‌مند را آزرده کرده است تا جایی که تلاش می‌کنند، به روش‌های مختلف مدیران سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را متوجه تأثیر ناگوار برگزاری این تور‌ها روی جامعه بکنند.

ما در این گزارش به سراغ، ولی تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رفتیم تا از وی بپرسیم که ماهیت تور‌های غیرمجاز چیست و سازمان میراث فرهنگی چه برخوردی با برگزارکنندگان آن‌ها خواهد داشت؟

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این باره گفت: قاطعانه می‌گویم تور‌های گردشگری مبتذل و خلاف عفت اسلامی به هیچ عنوان از طریق دفاتر خدمات مسافرتی مجاز ما تنظیم نشده‌اند. مطمئنم کسانی که در قالب سفر‌های برنامه‌ریزی شده و از طریق شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری ما سفر می‌کنند، هیچ وقت کار منافی آداب و رسوم و اخلاق جامعه محلی و قوانین کشوری انجام نخواهند داد.

تیموری تصریح کرد: گروه‌هایی که تور‌های گردشگری مبتذل و خلاف عفت اسلامی را تنظیم می‌کنند، عموماً گروه‌هایی هستند که به شکل غیرمجاز در فضا‌های مجازی تشکیل می‌شوند. ما آن‌ها را به عنوان گروه‌های غیرمجاز می‌شناسیم. برنامه‌ای را برای مقابله با آن‌ها با هماهنگی نیروی انتظامی پیش می‌بریم که امیدواریم به نتیجه مطلوب برسد. باید بدانیم که گروه‌های غیرمجاز گردشگری در بستر فضای مجازی شکل می‌گیرند و رسیدگی به فضای مجازی نیز در اختیار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیست.


شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان،تاریخ انتشار:9خرداد1398،کدخبر: 6951133،www.yjc.ir                                                                                                                                                               
                                         
        اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین