پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۰۸۰۷
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
شایعه‌پراکنی برخی رسانه‌ها و خبرنگاران درباره انگیزه قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی به حدی رسید که درصدد القای خیانت و مهدورالدم‌بودن مقتول برآمده‌اند.

شعارسال:از روز گذشته و پس از وقوع قتل میترا استاد، همسر محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران، گمانه‌زنی‌ها و شایعاتی درباره قاتل، نحوه و انگیزه وقوع قتل مطرح شد که در برخی موارد، بیان برخی جزئیات در این گمانه‌زنی‌ها و شایعات، احتمال سهو قلم و اشتباه را رد می‌کرد و حاکی از تلاش برای جهت‌دهی به افکار عمومی درباره این پرونده بود و حتی برای صحیح نشان دادن ادعاهای خود، این ادعاها را به‌نقل از برخی مسئولان قضایی و انتظامی یا خانواده مقتول منتشر کردند.

در حالی که نجفی پس از قتل، متواری شده بود و پلیس اعلام کرده بود تحقیقات از خانواده مقتول و شخص آقای نجفی در دستور کار قرار دارد، یکی از رسانه‌های اصلاح‌طلب از قول رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران خبری مبنی بر انجام تحقیقات از شهردار اسبق تهران منتشر کرد که ساعتی بعد، با وجود تکذیب این موضوع از سوی پلیس، این رسانه بدون هیچ توضیحی، اقدام به تغییر متن خبر قبلی کرد.

در اقدامی دیگر، روزنامه ایران اقدام به انتشار متنی منتسب به پسر میترا استاد کرد که در آن ادعاهایی علیه محمدعلی نجفی مطرح شده بود و باز هم این روزنامه پس از انتشار گسترده این متن در فضای مجازی و واکنش‌ها به آن، بدون هیچ توضیحی، اقدام به حذف این مطلب کرد.

از دیروز تا صبح امروز نیز برخی رسانه‌ها و خبرنگاران اصلاح‌طلب با انتشار مطالب و پست‌هایی سعی در القای ارتباط میترا استاد با نهادهای امنیتی (به‌وسیله پرستو نامیدن وی) و القای وقوع قتل به‌دلیل خیانت و روابط نامشروع او کردند و باز هم در این راه، به‌طور علنی بعضی از ادعاهای خود از جمله اذعان نجفی به خیانت میترا استاد را به رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران منتسب کردند که سرهنگ نمک‌شناس با تکذیب صریح این ادعاهای منتسب به خود اعلام کرد: نجفی در نامه‌ای که درخصوص قتل نوشته اصلاً اشاره به خیانت همسرش نکرده است.

اما ماجرا وقتی عجیب و قابل‌تأمل‌تر می‌شود که برخی خبرنگاران اصلاح‌طلب که از دیروز تاکنون رساله‌به‌دست شده‌اند، براساس ادعاهایی که هنوز حتی به‌طور رسمی مطرح هم نشده است، دنبال القای خیانت و مهدورالدم‌بودن میترا استاد هستند.

این ادعا نیز در حالی است که نجفی صراحتاً اعلام کرده بود میترا فقط او را تهدید به خیانت می‌کرده است. دختر نجفی هم امروز در دادسرای امور جنایی به خبرنگاران گفته که میترا استاد اصلاً خیانت نکرده و فقط پدرش را تهدید می‌کرده است.

اما ادعای این خبرنگار اصلاح‌طلب، با واکنش‌های تندی از سوی خبرنگاران و فعالان فضای مجازی روبه‌رو شد.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار8خرداد 98، کدخبر: 2021642، www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین