پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۱۰۷۰
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
موناکو یک دولت شهر بین فرانسه و اسپانیا و در مجاورت دریای مدیترانه است که به خاطر شمار بالای جمعیت ثروتمند خود شهرت جهانی دارد.کارین آدامز، کارشناس مؤسسه "بورگن پروجکت" گفت: دولت موناکو تعهد بالایی برای سرمایه‌گذاری مجدد درآمدهایش در بخش‌های مختلف و به ویژه گردشگری دارد و بازگشت مجدد این سرمایه به چرخه اقتصادی باعث افزایش کیفیت زندگی مردم این کشور می‌شود.

شعار سالطبق گزارش سازمان "نایت فرانک" در سال ۲۰۱۹ از ۳۸ هزار و ۳۰۰ شهروند این کشور ۱۲ هزار و ۲۶۱ نفر دارای ثروتی بیش از یک میلیون دلار بوده‌اند. بدین ترتیب یک سوم جمعیت این کشور میلیونر هستند و از نظر تراکم میلیونرها در هر متر مربع از این کشور شما یک میلیونر خواهید یافت!

کارین آدامز، کارشناس مؤسسه "بورگن پروجکت" گفت: دولت موناکو تعهد بالایی برای سرمایه‌گذاری مجدد درآمدهایش در بخش‌های مختلف و به ویژه گردشگری دارد و بازگشت مجدد این سرمایه به چرخه اقتصادی باعث افزایش کیفیت زندگی مردم این کشور می‌شود.

در حال حاضر موناکو کمترین جمعیت فقیر در جهان را نیز دارد. سیاست‌های مالیاتی دولت همچنین باعث شده است این کشور لقب بهشت مالیاتی را نیز بگیرد و با توجه به اینکه این کشور هیچ مالیاتی بر درآمد افراد نمی‌گیرد و این مساله در سراسر اروپا بی مانند است، شمار بیشتری از ثروتمندان برای مهاجرت به آن ترغیب می‌شوند.

البته شمار بالای ثروتمندان در این کشور به نوبه خود باعث مشکلاتی نیز شده است و این کشور یکی از گران‌ترین کشورها برای زندگی نیز به شمار می‌رود؛ به گونه‌ای که برای خرید یک آپارتمان یک خوابه در این کشور باید حداقل ۱.۶ میلیون دلار کنار گذاشت.

الکساندر کرافت، مدیر شرکت " ساوث بی اینترنشنال رئلتی" گفت: قیمت خانه در موناکو به طور میانگین بیش از دو میلیون دلار است؛ به گونه‌ای که قیمت‌ها از ۲.۲ میلیون دلار تا ۲۲.۳ میلیون دلار متفاوت است. پنت هاوس‌های لوکس در این منطقه نیز بیش از ۵۵ میلیون دلار قیمت دارند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران ، تاریخ انتشار 9خرداد 98، کد خبر: 98030903889، www.isna.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین