پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۱۹۹۵
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
نگهداری از کلاغ در برج‌های لندن قدمتی چند صد ساله دارد و شاید بسیاری از افراد حتی از این موضوع مطلع نباشند.این رسم از زمان چارلز کینگ دوم رایج شد
شعار سال:نگهداری از کلاغ در برج‌های لندن قدمتی چند صد ساله دارد و شاید بسیاری از افراد حتی از این موضوع مطلع نباشند.

بسیاری از ما می‌دانیم که بریتانیایی‌ها به خرافات علاقه و اعتقاد راسخی دارند. درواقع برخی از اعتقادات بریتانیایی‌ها در نوع خود منحصر به فردند. یکی از این عقاید عجیب نگهداری از کلاغ‌های سیاه است. نگهداری از کلاغ در برج‌های لندن قدمتی چند صد ساله دارد و شاید بسیاری از افراد حتی از این موضوع مطلع نباشند.

کلاغ‌های برج لندن به نوعی اهلی شده اند و فرار نمی‌کنند، این کلاغ‌ها هر کجا که بروند باز هم به برج باز می‌گردند. نکته جالب‌تر این که اگر کلاغ‌ها تخلف و رفتار  نامناسبی با بازدید کنندگان برج داشته باشند اخراج می‌شوند. این کلاغ‌ها رژیم غذایی خاصی دارند و از آبمیوه تا گوشت تازه می‌خورند.
راز نگهداری از کلاغ‌های سیاه در برج لندن چیست؟
شاید برایتان سوال باشد که رسم نگهداری از کلاغ‌ها از چه زمانی رایج شد. این رسم از زمان چارلز کینگ دوم رایج شد و از سال ۱۶۶۰ تا ۱۶۸۵ که وی در برج حکومت می‌کرد، از این کلاغ‌ها در کاخ نگهداری کرد. وی معتقد بود این کلاغ‌ها می‌توانند امنیت کاخ را تضمین کنند. درواقع وی اعتقاد داشت که اگر کلاغ‌ها از کاخ بروند حکومت وی نیز سقوط می‌کند.

این رسم عجیب به مرور زمان به شدت و به شکل خرافی دنبال شد. حاکمان مختلف تصور می‌کردند به محض این که کلاغ‌ها را حذف کنند با مشکلاتی رو به رو می‌شوند. با همه این‌ها اکنون کلاغ‌های برج لندن بیشتر جنبه تشریفاتی پیدا کرده اند و با هدف جذب گردشگران نگهداری می‌شوند.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان،تاریخ انتشار:15خرداد1398،کدخبر:6957528،www.yjc.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین