پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۲۳۲۷
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۵
به نظر می رسد سریال چرنوبیل فارغ از همه مزایا و اهمیت تاریخی خیره کننده خود موفق شده تعداد زیادی از گردشگران را نیز به سمت خود جذب کند.

شعارسال: سریال چرنوبیل موفق شده توجه شمار زیادی از گردشگران را به سمت خود جلب کند. این سریال نه تنها توجه جهانی را به تبعات سلاح های اتمی افزایش داده، بلکه موجب شده تعداد زیادی گردشگر برای بازدید از مناطق مختلف اوکراین و به ویژه شهرهای آسیب دیده از این فاجعه هسته ای بازدید کنند.

شاید هیچ یک از مقامات اوکراین تصور نمی کردند روزی یک سریال بتواند صنعت توریسمشان را متحول کند اما جلب است بدانید این اتفاق رخ داده است و این روزها تعداد زیادی از افراد برای بازدید از مناطق آسیب دیده از فاجعه هسته ای به اوکراین سفر می کنند.به نظر می رسد که موفقیت سریال محبوب شبکه اچ بی او یعنی مینی سریال چرنوبیل موفق شده باعث کنجکاوی تعداد زیادی از افراد شود.

مدیران تورهای گردشگری چرنوبیل ادعا کرده اند که تعداد انتخاب تورهای چرنوبیل در مقایسه با سال گذشته حدود 40 درصد افزایش یافته است.بر اساس آمارهای شرکت گردشگردی "سولوایست" اوکراین، از رمان پخش اولین قسمت از سریال "چرنوبیل" در ششم ماه می تا پایان ماه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد گردشگران 30 درصد افزایش یافته است. این رقم در روندی صعودی در بخش رزور تورها هم دیده می شود و رزورهای ماه ژوئن، ژوئیه و اوت نیز حدود 40 درصد افزایش یافته است.

پس از آنکه راکتور چرنوبیل در سال 1986 منفجر شد، ذرات رادیواکتیو به سرعت در منطقه اطراف این نیروگاه منتشر شد و تقریبا دویست هزار نفر از منطقه خلیه و انتقال یافتند. مقامات اعلام کرده اند که منطقه مذکور از تاریخ انفجار تا سال ها بعد ممنوعیت ورودی 18 کیلومتری داشته، اما در سال 2010، منطقه ممنوعه به روی گردشگران باز شد و مقامات اوکراین اعلام کردند که تابش اکنون بسیار خفیف و ناچیز است. از آن زمان، گردشگری چرنوبیل با محبوبیت فراوانی روبرو شده است و سریال جدید اچ بی او نیز در این زمینه بی تاثیر نبوده است.

تور چرنوبیل شامل ملاقات با قربانیان، بازدید از خانه های آسیب دیده و مدارس و محل بازی کودکان می شود. بر اساس گزارش وب سایت تور چرنوبیل منطقه ممنوعه اکنون به عنوان منطقه ای امن برای گردشگران شناخته می شود. البته فقط برای گردشگران چرا که سکونت دائمی در این منطقه خطرناک است.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت خبری تحلیلی انتخاب، تاریخ انتشار: 16خرداد1398 ، کدخبر: 481519: www.entekhab.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین