سایت خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۳۴۲۴
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۴
دولت چین در راستای سیاست های محدود کننده خود و در آستانه سی سالگی سرکوب خونین تظاهرات طرفداران دموکراسی در میدان تیان‌آنمن در 4 ژوئن 1989 تصمیم به مسدود کردن وب سایت های خبری گاردین و واشنگتن پست به عنوان دو سایت خبری آمریکایی و بریتانیایی کرده است.سال هاست که چینی ها بسیاری از سایت های خبری خارجی را مسدود می کنند. از بین این سایت ها می توان به بلومبرگ، نیویورک تایمز، رویترز و وال استریت ژورنال اشاره کرد.

شعار سال: دولت چین در راستای سیاست های محدود کننده خود و در آستانه سی سالگی سرکوب خونین تظاهرات طرفداران دموکراسی در میدان تیان‌آنمن در 4 ژوئن 1989 تصمیم به مسدود کردن وب سایت های خبری گاردین و واشنگتن پست به عنوان دو سایت خبری آمریکایی و بریتانیایی کرده است.

سال هاست که چینی ها بسیاری از سایت های خبری خارجی را مسدود می کنند. از بین این سایت ها می توان به بلومبرگ، نیویورک تایمز، رویترز و وال استریت ژورنال اشاره کرد.

اما این اقدام تنها اقدام مهم مجازی چینی ها نیست. افزون بر این اقدام چینی ها تمامی تصاویر یا کلمات کلیدی مرتبط با قتل عام تایلند را در شبکه های اجتماعی مانند وی چت مسدود کرده اند. بر این اساس اگر یک کاربر این نوع کلید واژه را جستجو کند، به بن بست بر می خورد یا متنی که حاوی این کلیدواژه ها باشد برای وی به نمایش گذاشته نمی شود.

مدتی پیش چین تمامی شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، یوتیوب و وانس اپ را مسدود کرده است.سانسورچی های رباتیک چین مدت هاست که برای تشخیص و محو کردن محتواهای مرتبط با سرکوب سال 1989 مشغول به کار هستند. کشور چین قوانین بسیار سرسختانه ای برای حفاظت از عقاید و افکار مردم دارد. طرح های سخت گیرانه ای مثل امتیاز اجتماعی، شناسایی افرادی که بدهی دارند و دیگر طرح ها باعث شده به اعتقاد بسیاری از ناظران، چین به کشوری بسیار غیر ایده آل برای زندگی افراد مختلف تبدیل شود.

با وجود این ها چین در حال حاضر در شرایط جنگ تجاری با ایالات متحده است و اتفاقا به نظر می رسد در این جنگ تا این لحظه شکست نخورده است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری انتخاب ، تاریخ انتشار 20خرداد 98، کد خبر: 482272، www.entekhab.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین