پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۳۴۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
سرپرست پردیس علوم دانشگاه صنعتی خواجه نصیر از نشست زمین به عمق سه متر در ضلع جنوبی محوطه پردیس خبر داد و گفت: متاسفانه دلیل اصلی این حادثه فرسودگی فضای فیزیکی این دانشکده است.

شعار سال: به نقل از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دکتر سید فرهاد مسعودی در خصوص این حادثه گفت: بعداز ظهر روز دوشنبه ۲۰ خردادماه در پردیس علوم دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی، هنگام رسیدگی به باغچه ضلع جنوبی این پردیس، زمین نشست کرده و حفره ای به قطر ۱/۵ متر و عمق سه متر در زمین ایجاد شد.

وی افزود: حفره ایجاد شده دقیقاً در مسیر رفت و آمد اساتید و دانشجویان قرار دارد و نشست اینچنینی زمین که وقوع آن یا حوادث مشابه آن (بواسطه ترک های موجود بر روی زمین) باز هم محتمل است، می توانست و می تواند موجب یک حادثه غیر قابل جبران شود.

سرپرست پردیس علوم دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی تاکید کرد: تصور خالی بودن زمین زیر پای دانشجویان و اساتید، آنهم به عمق سه متر در دانشگاهی در پایتخت، شاید برای آنهایی که دانشکده علوم دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی را ندیده اند، عجیب باشد.

مسعودی اظهار داشت: وضعیت فیزیکی پردیس علوم، سالهاست که به یکی از دغدغه ها و نگرانی های مسئولان این پردیس و دانشگاه تبدیل شده است.

وی عنوان کرد: ساختمان فرسوده در کنار قناتی که در زیر این ساختمان قرار دارد، هر روز بر نگرانی های اعضا هیئت علمی، کارمندان و دانشجویان این پردیس می افزاید. علی رغم مکاتبات فراوان در این زمینه و هشدارهای مختلف داده شده به مسئولان زیربط، هنوز فکر عاجلی برای این پردیس نشده است.

سرپرست پردیس علوم دانشگاه خواجه نصرالدین طوسی اظهار داشت: مطمئناً طرح تجمیع دانشگاه می تواند بهترین راه حل برای رفع این مشکل باشد. اگرچه طرح های گذشته تجمیع دانشگاه به دلایل مختلف یا مسکوت مانده یا به سرانجام نرسیده اما امیدواریم طرح حال حاضر تجمیع دانشگاه در خیابان پیروزی که در انتظار حمایت نهایی دولت است، به سرانجام برسد.

مسعودی خاطرنشان کرد: پردیس علوم دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی هر لحظه مستعد بروز یک فاجعه است. فاجعه ای غیر قابل جبران برای قشر دانشگاهی این جامعه و جوانان این مرز و بوم. به امید نهایی شدن تجمیع یکی از دانشگاههای سطح یک کشور و رسیدگی به وضعیت پردیس علوم برای جلوگیری از وقوع یک فاجعه، چراکه پس از وقوع آن، پشیمانی سودی ندارد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ 21 خرداد 98، کد مطلب: 4637944:www.mehrnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین