سایت خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۳۷۰۸
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۸
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: طرح مجلس برای توسعه پتروپالایشگاه‌ها به این دلیل که در توسعه صنایع پالایشی و پتروپالایشگاه‌ها نقش قابل توجهی خواهد داشت، یکی از راه‌های برون رفت و کاهش اثرگذاری تحریم‌های نفتی است.

شعارسال: عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: طرح مجلس برای توسعه پتروپالایشگاه‌ها به این دلیل که در توسعه صنایع پالایشی و پتروپالایشگاه‌ها نقش قابل توجهی خواهد داشت، یکی از راه‌های برون رفت و کاهش اثرگذاری تحریم‌های نفتی است.

علی ادیانی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درخصوص طرح توسعه پتروپالایشگاه‌ها گفت: بنده ازجمله طراحان این طرح هستم و طرح مذکور با قید اولویت در دستور کار کمیسیون انرژی مجلس قرار گرفت و بررسی شد.

وی ادامه داد: این طرح به این دلیل که در توسعه صنایع پالایشی و پتروپالایشگاه‌ها نقش قابل توجهی خواهد داشت، یکی از راه‌های برون رفت و کاهش اثرگذاری تحریم‌های نفتی است.

نماینده مردم قائم شهر در مجلس در پاسخ به اینکه چه اقداماتی برای جذب سرمایه‌گذاری جهت توسعه پتروپالایشگاه‌ها باید انجام شود، گفت: توسعه پتروپالایشگاه‌ها نیازمند سرمایه‌گذاری بالایی است. درحال حاضر هیچگونه مشکلی به لحاظ منابع مالی داخلی نداریم. نقدینگی بالایی در کشور وجود دارد که جذب فعالیت‌های غیر تولیدی می‌شود.

وی ادامه داد: اگر مسئولان عرضه داشته باشند و مشوق‌های لازم را برای جذب سرمایه بخش خصوصی ایجاد کنند، می‌توان نقدینگی موجود در جامعه را به سمت توسعه پتروپالایشگاه‌ها هدایت کرد.

ادیانی در پایان تصریح کرد: عدم توسعه پتروپالایشگاه‌ها ضعف جدی برای کشور محسوب می‌شود. متاسفانه برخی افراد و جریان‌ها در دولت‌های بعد انقلاب اعتقادی به ایجاد و توسعه پالایشگاه‌‌ها و پتروپالایشگاه‌ها ندارند.


سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار : 24 خرداد 98، کد خبر: 13980323000738،www.farsnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین