پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۷۴۸۴
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۰
فروش سفته و برات در دو ماه اول امسال در مقایسه با دوره مشابه پارسال، ۴۱درصد افزایش داشته است
شعار سال:فروش سفته و برات در دو ماه اول امسال در مقایسه با دوره مشابه پارسال، ۴۱درصد افزایش داشته است
افزایش ۴۱ درصدی فروش سفته و برات در تهران
 تازه‌ترین آمار بانک مرکزی حاکی از آن است که بالغ بر ۶۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال سفته و برات در اردیبهشت ۹۸ در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۹۵.۹ درصد و ۴۶.۴ درصد افزایش داشته است. همچنین در دو ماه اول سال ۱۳۹۸ حدود ۸۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال سفته و برات در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۴۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.
همچنین طبق آمار شعبه واخواست دادگستری استان تهران در اردیبهشـت ۱۳۹۸ معادل ۷۰۰ برگ سفته و برات به مبلغی معادل ۱۴۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در شهر تهران واخواست شد. در این ماه شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۸۳.۵ و ۷۶ رسید که در مقایسه با ماه قبل به ترتیب ۷۶.۹ درصد و ۹۵.۴ درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۴.۲ درصد و ۱۱.۵ درصد کاهش داشته است.
شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ به عدد ۹۱.۱ رسید. عدد شاخص مذکور در اردیبهشت ۱۳۹۷ معادل ۹۸.۵ بوده است. در دوماه اول سال ۱۳۹۸ معادل هزار برگ سفته و برات بـه مبلغی معادل ۲۱۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال در شهر تهران واخواست شد.
در این دوره متوسط شاخص‌های تعـداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۶۵.۴ و ۵۷.۵ رسید که نسبت به دوره مشابه سال قبل از لحاظ تعداد ۰.۳ درصد افزایش و از لحاظ مبلغ ۳.۷ درصد کاهش نشان می‌دهد. شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در دوماه اول سال ۱۳۹۸ به عدد ۸۶.۸ رسید. عدد شاخص مذکور در دوماه اول سال ۱۳۹۷ معادل ۸۸ بوده است.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما،تاریخ انتشار:10تیر 1398،کدخبر:2464072،www.iribnews.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین