پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۸۶۲۱
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۷
آیت الله طباطبائی نژاد، مدیر حوزه علمیه استان اصفهان، طی احکامی، رئیس و اعضای شورای مرکز کرسی های آزاداندیشی و نظریه پردازی حوزه علمیه اصفهان را منصوب کرد.

شعار سال: طی این حکم حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی، رئیس دفترتبلیغات اسلامی اصفهان به عنوان رئیس شورا و حجج اسلام محسن جلالی، علیرضا باطنی، عبدالرسول احمدیان، سید حسین مؤمنی، غلامرضا بهرامی، عبدالامیر خطاط، محمد جواد شفیعیان و جناب آقای فریبرز راهدان به عنوان اعضای شورا تعیین شدند.

در قسمتی از این احکام آمده است: حوزه دیرپا و پربرکت اصفهان همواره در عداد کانون‌های مهم تولید علم و اندیشه و مأمن عالمان و دانشوران بزرگ در جهان اسلام و به ویژه عالم تشیّع بوده و ثمرات و برکات خویش را به جامعه دینی و ایمانی عرضه کرده است.

پویایی و پایایی این حوزه مقدّسه نیازمند ارایه راهکارها و تدوین و اجرای فرآیندهای مناسب علمی و پژوهشی و گشودن راه‌های تازه است که ایجاد «دبیرخانه کرسی های آزاداندیشی» از آن زمره است.

بی‌تردید سنّت دیرینه عالمان حوزوی از آغاز تا امروز بر پایه تضارب آرا بوده و این منهج استوار از مراحل آغازین تحصیل تا سطوح عالی دانش اندوزی در حوزه و بیش از همه در فقه و اصول و در سده‌های پیش در سایر علوم معقول و منقول تبلور داشته است.

پیرو تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص ایجاد و تقویت فضای تضارب آراء و آزاد اندیشی در مراکز علمی و پژوهشی، به ویژه حوزه های علمیه به عنوان اصلی ترین متولی تبیین و نشر آموزه ها و معارف نورانی اسلام به ویژه تأکید معظّم له بر رعایت معیارهای صحیح آزاد اندیشی و مهم‌تر از همه نقطه تعادل میان مرزشکنی و تحجّر و در راستای تداوم فعالیت های دبیرخانه کرسی های آزاد اندیشی و نظریه پردازی حوزه علمیه اصفهان، رییس و اعضای این شورا به مدت دو سال منصوب می نمایم.

دبیرخانه کرسی های آزاد اندیشی و نظریه پردازی حوزه علمیه اصفهان در پاییز 1390 با حکم حضرت آیت‌الله طباطبائی‌نژاد‌(زیدعزه) در مدرسه صدر بازار تشکیل و پس از آن به طور جدی و با همکاری بی‌دریغ دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان و مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان این امر مهمّ پیگیری شد.

از سال 1390 تاکنون بیش از 140 کرسی آزاداندیشی، نقد، و نظریه پردازی با موضوعات مختلف در مدارس و مراکز حوزوی حوزه علمیه استان اصفهان برگزار شده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری رسمی حوزه، تاریخ 12 تیر 98، کد مطلب: 497728: www.hawzahnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین