پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۰۱۷۳
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
صد‌ها و شاید بیش از یک هزار درخت بلوط ۲۵۰ تا ۵۰۰ ساله در جاده یاسوج-سی سخت حدفاصل ده برآفتاب قلع و قمع شده است.
شعارسال:صد‌ها و شاید بیش از یک هزار درخت بلوط ۲۵۰ تا ۵۰۰ ساله در جاده یاسوج-سی سخت حدفاصل ده برآفتاب قلع و قمع شده است.

بیش از 100‌ها درخت بلوط 250 تا 500 ساله بلوط برای اجرای پروژه جاده سازی «یاسوج-سی سخت» در سایه بی توجهی مسئولان و متولیان امر قلع و قمع شده است.

معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید: مراحل رشد درخت بلوط خیلی کم و طولانی مدت بوده و در صورت مهیا بودن شرایط کامل 3 تا 4 سانت در هر سال رشد می‌کند و در صورت نبود شرایط مساعد رشد آن طولانی‌تر می‌شود.

احسان نعمتی با اشاره به اینکه سن مشخصی برای درختان بلوط نداریم، افزود: درختان بلوط قلع و قمع شده در مسیر جاده یاسوج-سی سخت 250 تا 500 سال سن دارند.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برای قلع و قمع درختان بلوط پیمانکار مجور قانونی دارد، افزود: تعهد 3 هزار کاشت نهال مقرر شده است.

غلام‌حسین حکمتیان با اشاره به اینکه راه ممانعت از قطع این درختان اجرایی نکردن پروژه راهسازی است، تاکید کرد: اگر من به تنهایی تصمیم گیر بودم به طور حتم اجازه قلع و قمع این درختان بلوط را نمی‌دادم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد به تسنیم گفت: بدون شک قطع هرگونه درخت نه برای سازمان محیط زیست بلکه برای هر طبیعت دوستی بسیار ناراحت کننده است.

محسن جعفری نژاد تصریح کرد: این جاده در سالیان قبل مجوز گرفته و نظارت بر تعداد و وضعیت درختان بر عهده اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری است







شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار22 تیر 98، کدخبر: 2052927، www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین