پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۳۰۱۵۷
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
چین در سال های اخیر در حال راه اندازی سیستمی بوده که امروزه با عنوان «بزرگترین شبکه نظارتی دنیا» شناخته می شود. این شبکه که سراسر این کشور را دربرگرفته از 170 میلیون دوربین مدار بسته تشکیل شده و طی دو سال آینده 400 میلیون دوربین دیگر نیز به آن اضافه می شود.
شعار سال:چین در سال های اخیر در حال راه اندازی سیستمی بوده که امروزه با عنوان «بزرگترین شبکه نظارتی دنیا» شناخته می شود. این شبکه که سراسر این کشور را دربرگرفته از 170 میلیون دوربین مدار بسته تشکیل شده و طی دو سال آینده 400 میلیون دوربین دیگر نیز به آن اضافه می شود.

بسیاری از این دوربین ها به هوش مصنوعی مجهز بوده و از قابلیت شناسایی چهره، تخمین سن، تعیین جنسیت و تشخیص پلاک خودرو برخوردار هستند.

دولت چین برای نمایش قدرت و کارایی این شبکه هوشمند از «جان سادورث»، خبرنگار شبکه BBC خواسته که خود را در شهر مخفی کند.
شکار خبرنگار مخفی با دوربین های مراقبتی هوشمند
ظاهرا سرمایه گذاری سنگین چینی ها در عرضه نظارت عمومی و هوش مصنوعی به خوبی جواب داده چرا که شناسایی و توقیف این خبرنگار در شهرهای پرجمعیت چین تنها 7 دقیقه به طول انجامیده است.
مسئولان چینی هدف خود از توسعه این شبکه را افزایش توانایی و کارایی نیروی پلیس عنوان کرده اند، با این حال برخی منتقدان هشدار داده اند که امکان سوء استفاده دولت از این ابزار قدرتمند وجود دارد.

تجزیه و تحلیل داده های به دست آمده از دوربین ها و تبدیل آنها به اطلاعات ارزشمندی از قبیل سن، جنس و غیره با همکاری موسساتی مثل «فیس پلاس پلاس» میسر شده که این دوربین ها ر ا تا حد نگهبانان بی نیاز از آب، غذا و استراحت ارتقا داده اند.


شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از دیجیاتو،تاریخ انتشار:27آذر 1396،کدخبر:---،digiato.com
 
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین