پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۳۱۸۴۵
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل از ادامه پیگیری وضعیت دکتر مسعود سلیمانی استاد دانشگاه تربیت مدرس برای آزادی وی از زندان در آمریکا خبرداد و گفت: مقامات قضایی این کشور همچنان به استدلال ها توجه نمی کنند و حقوق این پژوهشگر ایرانی را نادیده می گیرند.
شعار سال:قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل از ادامه پیگیری وضعیت دکتر مسعود سلیمانی استاد دانشگاه تربیت مدرس برای آزادی وی از زندان در آمریکا خبرداد و گفت: مقامات قضایی این کشور همچنان به استدلال ها توجه نمی کنند و حقوق این پژوهشگر ایرانی را نادیده می گیرند.

«حسین سالار آملی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا به تشریح آخرین وضعیت سلیمانی استاد دانشگاه تربیت مدرس که در زندانی در آمریکا بسر می برد، پرداخت و اظهارداشت: متاسفانه دادگاه های آمریکا همکاری نمی کنند و موضع گیری بسیار منفی دارند و با استدلال های خود مشکلاتی را ایجاد کرده اند.

وی افزود: با این وجود وزارت امور خارجه از طریق دفتر نمایندگی ایران در نیویورک آخرین تلاش ها را کرده است اما مقامات قضایی آمریکا به استدلال ها توجه نمی کنند و حقوق این پژوهشگر ایرانی را نادیده می گیرند.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل تصریح کرد: باید این مسیر را از طریق منطقی و حقوقی پیگیری کنیم که وزارت امور خارجه در این زمینه در تلاش است.

سالار آملی از ادامه بی توجهی دادگاه‌های آمریکا به وضعیت جسمانی دکتر مسعود سلیمانی استاد دانشگاه تربیت مدرس انتقاد کرد و یادآور شد: ادامه این شرایط بستگی به این دارد که نگاه دادگاه و قاضی به چه صورت باشد، امیدواریم آنها حقوق قانونی و وضعیت جسمانی این استاد دانشگاه را مدنظر قرار دهند.

مسعود سلیمانی از محققان ارشد سلول‌ های بنیادی و دانشیار دانشگاه تربیت مدرس مهرماه سال گذشته برای سفری علمی و تحقیقاتی به آمریکا سفر کرد اما به اتهام نقض تحریم ‌های آمریکا علیه ایران در این کشور بازداشت شده و از آن زمان در زندان به سر می برد. وی مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر است.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی انتخاب،تاریخ انتشار:17شهریور1398،کدخبر:500054،www.entekhab.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین