سایت خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۳۲۴۲۵
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۳
نماینده ملایر در مجلس از بخش‌های مختلف دولت نظیر وزارتخانه‌های میراث فرهنگی و صمت خواست برای ثبت جهانی ملایر به عنوان شهر مبل و منبت دنیا در یونسکو تلاش بیشتری کنند.

شعارسال: محمد کاظمی نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی، گفت: ملایر قابلیت این موضوع را دارد که به عنوان شهر مبل و منبت ایران و یا به عبارتی پایتخت مبل و منبت، ثبت ملی شود. این در حالی است که سازمان میراث فرهنگی در این زمینه اقداماتی را انجام داده است.

وی ادامه داد: بیش از 12 هزار نفر از مردم ملایر در صنعت مبل و منبت اشتغال داشته و 5 هزار کارگاه ویژه این کار وجود دارد، ضمن اینکه یک سوم فروشگاه‌های شهر ملایر، شهر جوکار و روستاهای دهنو و آورزمان به این حرفه مشغول هستند.

نماینده ملایر در مجلس تصریح کرد: محصولی که از مبل و منبت ملایر عرضه می‌شود دارای کیفیت بسیار بالایی است که از نظر قیمتی به هیچ وجه با آنچه در تهران عرضه می‌شود قابل مقایسه نبوده و بسیار کمتر است.

کاظمی گفت: پتانسیل‌های مختلف مبل و منبت موجب شده تا این شهرستان کاندیدای جهانی مبل و منبت دنیا شود و بر همین اساس کمیته‌های مختلفی در این باره تشکیل شده و کارشناسان متعددی از سازمان میراث فرهنگی به شهرستان ملایر آمده‌اند.

وی افزود: بارها معاون صنایع دستی و گردشگری سازمان میراث فرهنگی به ملایر سفر کرده و از امکانات موجود این شهرستان در حوزه مبل و منبت بازدید کرده‌اند.

نماینده ملایر در مجلس اظهار داشت: یکسری نیازمندی‌ها وجود دارد تا ملایر بتواند به شرایط جهانی شدن پایتخت مبل و منبت جهان نزدیک تر شود که برای مثال می‌توانم به حضور بیشتر بانوان در بخش‌های مختلف مبل و منبت و هنرهای پایین‌دستی آن اشاره کنم.

کاظمی گفت: باید چهره ملایر کاملا به سمت و سوی مبل و منبت سوق پیدا کند که البته این ایرادات جزئی با کمک کمیته‌های مختلف سازمان میراث فرهنگی رفع خواهد شد.

نماینده ملایر در مجلس اظهار داشت: در شهریور ماه پرونده ملایر برای ثبت جهانی پایتخت مبل و منبت دنیا به یونسکو می‌رود و کارشناس این سازمان از ملایر بازدید کرده و امیدواریم در این زمینه بتوانیم این رتبه قابل توجه را که از آن ملایر به عنوان پایتخت مبل و منبت دنیا ثبت جهانی کنیم.

کاظمی گفت: ما به تلاش و همراهی بیشتر وزارت میراث فرهنگی و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای جهانی شدن ملایر به عنوان پایتخت مبل و منبت دنیا نیاز داریم.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: 20شهریور1398 ، کدخبر: 13980614000572: www.farsnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین