سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۸۶۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۴
مدیر قرارگاه جهاد اقتصادی سازمان بسیج سازندگی استان هرمزگان اظهار کرد:امسال 142 میلیارد ریال پروژه اقتصاد مقاومتی در سطح استان هرمزگان اجرایی می‌شود که برای بیش از دو هزار نفر اشتغال زایی بهمراه دارد.
شعارسال : ابراهیم زمانی، مدیر قرارگاه جهاد اقتصادی سازمان بسیج سازندگی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی از سال 93 در استان گفت: در سال گذشته 350 پروژه با تسهیلاتی بالغ بر هشت میلیارد و 90 تومان به 570 نفر ارائه شد.

وی اظهار کرد: در این رابطه یک هزار و 401 نفر آموزش دیدند که هم اکنون 350 مورد از این طرح ها فعال ومشغول به کار هستند.

زمانی با بیان اینکه در سال جاری یک هزار و 90 طرح در دستور کار قرار دارد، افزود: در نیمه اول سال 326 طرح اجرایی با اعتباری بالغ بر 6میلیارد تومان تسهیلات درحال فعالیت می باشد.

وی یادآور شد: مجموع اعتبار استان 14 میلیارد و 200 میلیون تومان است که 10 میلیارد و 200 میلیون آن به حساب استان واریز شده و چهار میلیارد باقی مانده به زودی واریز خواهد شد.

مدیر قرارگاه جهاد اقتصادی سازمان بسیج سازندگی تصریح کرد: پیش بینی می شود که یک هزار و 90 کارگاه راه اندازی شود وبرای بیش از دو هزار نفر اشتغال زایی شود.وی با بیان اینکه بسیج سازندگی استان هرمزگان در عرصه های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی فعالیت دارد، اظهار کرد:اقتصاد مقاومتی شامل پرورش ماکیان، دام سبک و سنگین، پرورش ماهی در کنار چاههای کشاورزی و پشت سدهای بلااستفاده ، پرورش میگو در تیاب و سیریک، تولید کود غیرکمپوست در کنار زراعت های کوچک، کشت داربستی، تولید علوفه و کشت گیاهان دارویی است.

زمانی ادامه داد: بخش های صنایع تبدیلی شامل خشک کردن، پودر کردن، روغن گیری ، اسانس گیری، تهیه شوری جات، مربا، شربت و فرآورده های لبنی می باشد.

وی اولویت استان براساس شرایط منطقه را در زمینه پرورش دام و کشت داربستی دانست و اظهار کرد: نواحی میناب، رودان و حاجی آباد به دلیل شرایط مناسب کشاورزی بیشترین فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی را تشکیل می دهند.

مدیر قرارگاه جهاد اقتصادی سازمان بسیج سازندگی هرمزگان اولین معیار دریافت تسهیلات را داشتن مکان مناسب برای انجام عرصه فعالیت دانست و خاطرنشان کرد: وام های 15 میلیون تومانی اقتصادی با ضامن کارمند و بدون نیاز به نامه کسر حقوق ارائه می شود و متقاضیان می توانند برای اطلاع بیشتر از جزییات به سایت بسیج سازندگی و یا بسیج های سازندگی شهرستان ها مراجعه کنند.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از وب سایت هرمز، تاریخ انتشار یکشنبه 10 آبان 1394 ، کد مطلب : 235945 : www.hormoz.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین