سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۱۳۶
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۵
رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور ضمن ابراز امیدواری نسبت به ایجاد قدرت بیشتر کشور در پیشگیری از حوادث طبیعی، به تشریح اقدامات وزارت بهداشت جهت افزایش آمادگی در هنگام وقوع سیل و زلزله پرداخت.

شعار سال: دکتر امین صابری‌نیا با بیان اینکه امیدوارم به سمتی برویم که کشور در حوزه پیشگیری از حوادث طبیعی با قدرت بیشتری عمل کند، گفت: در این صورت در اثر یک بارندگی کوچک دچار یک معضل بزرگ نمی‌شویم. این کار نیاز به مدیریت جامع، برنامه‌ریزی مناسب و نقشه خطرپذیری دارد.

*برنامه 3 فازی وزارت بهداشت برای مقابله با حوادث طبیعی

صابری‌نیا با بیان اینکه در وزارت بهداشت در حال ایجاد یک نقشه خطرپذیری در کشور برای انجام این کار هستیم، گفت: این نقشه به جهت آن است که با استفاده از این نقشه بتوانیم خطرات ایجاد شده در کل کشور را برای خودمان ترسیم کرده و برای چگونگی برخورد با این خطرات اقدام کنیم.

*پیشگیری از حوادث طبیعی نیازمند مساعدت سایر ارگان‌ها

وی افزود: شاید در فاز پیشگیری و پیش‌بینی، ارگان‌های دیگر بیشتر بتوانند به ما کمک کنند. برای مثال انجام ساخت و سازهای مقاوم، مجوز ندادن ساخت و ساز در مکان‌هایی که ایجاد سیلاب می‌کند و مواردی از این قبیل، از جمله اقداماتی است که در امر پیشگیری کمک بسیاری می‌کند و در صورت رعایت این موارد می‌توان از ایجاد آسیب پیشگیری کرد.

*برنامه عملیاتی سلامت در بلایا تدوین شد

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور از تدوین و افتتاح برنامه عملیاتی سلامت در بلایا خبر داد و این اقدام را دومین فاز افزایش آمادگی در برابر حوادث طبیعی خواند و افزود: در حال حاضر در مرحله برنامه‌ریزی جهت آموزش این کتاب هستیم.

*فاز سوم؛پاسخ و آمادگی

صابری‌نیا سومین فاز را پاسخ و آمادگی در برابر بلایا عنوان کرد و ادامه داد: این فاز انجام مانورهای دانشگاهی است که ما را نسبت به سطح آمادگی و بررسی نقاط ضعف و قوت مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

وی ابراز امیدواری کرد تا با تامین برنامه‌ای درست و مدون بتوانیم از امکانات‌مان به صورت درست در کنترل بلایا استفاده کنیم.

صابری نیا گفت: در مدیریت حوادث صحبت این است که از همین منابع به بهترین نحو ممکن استفاده شود. بنابراین امیدواریم با برنامه‌ریزی‌هایی که در حال انجام است و با حضور اساتید بزرگی که در وزارت بهداشت حضور دارند، بتوانیم برنامه عملیاتی بسیار مناسبی را در هر گونه از سناریوهای حوادث داشته باشیم.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ جمعه 22 آبان 1394، کد مطلب: 94082212988، www.isna.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین