سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۵۴۱
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۴
سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه‌ای اسامی شهدا و مجروحان حادثه تروریستی سامرا را اعلام کرد

شعارسال: براساس این اطلاعیه، سازمان حج و زیارت با اعزام فوری نیروهای ستاد کاظمین به سامرا به کمک مجروحان شتافت و با همکاری مرکز پزشکی حج و زیارت و تیم درمانی عراقی توسط 4 فروند بالگرد به بیمارستان های بغداد انتقال داده شدند.

بر اساس این اطلاعیه طی این حادثه 6 نفر زائر به شهادت رسیدند که 4 نفر از آنان ایرانی هستند و ملیت دو نفر دیگر هنوز مشخص نیست.

سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با توجه به اینکه زائران مذکور از کاروان های سازمان حج و زیارت نبوده اند، اطلاعات دقیقی از آنان در دست نیست و اسامی دقیق مجروحین و شهدای این حادثه توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق اعلام خواهد شد اما اسامی تعدادی از مجروحان این حادثه که از مراکز درمانی عراق دریافت شده است به شرح ذیل می باشد:

زهرا اسماعیلی، عباس حیدری، بلقیس حدادزاده، گلشن طالبی، زیاده ربیعی، صفر محمودی، فاطمه ذاکری، شکوه مساعی از استان هرمزگان؛ رجبعلی جعفرزاده، ابوالفضل قصابی، حسن قربانی، مهدی سلیمانی، پری‌گل ابراهیمی از استان اصفهان ؛ امید مسرور، علی‌اکبر زنده‌دل، حسن قاسمی از استان مرکزی؛ مرتضی کاظمی از استان گلستان؛ بهروز اسلامی از استان فارس؛ حلیمه صابری از استان خوزستان؛ پری نظری، سیف‌الله عزیزی، فاطمه رییسی، محمود ملکی، آتیه ملکی از استان کرمانشاه و حمیدرضا حافظی از سیرجان استان کرمان.

همچنین در این اطلاعیه آمده است: متاسفانه زینب دستیار و محمدرضا حافظی از سیرجان در این حادثه تروریستی به شهادت رسیدند و اسامی دیگر شهدا در دست نیست.

در این اطلاعیه اعلام شده است: هنگام وقوع حادثه امروز 9 کاروان از زائران سازمان حج و زیارت در سامرا حضور داشتند که همگی به سلامت به کاظمین بازگردانده شدند.

سازمان حج و زیارت شهادت هموطنان عزیزمان در این حادثه تروریستی را تسلیت عرض کرده و شفا و بهبودی مجروحان این حادثه را از درگاه ایزدی مسئلت دارد.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: 16آبان1395، کدخبر: 426391: www.ilna.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین