سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۶۲۴
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۹
پیشخوان روزنامه‌های کشور امروز سه اتفاق دیروز در مورد املاک نجومی، سخنان رییس قوه قضاییه در انتقاد از رییس‌جمهور و سخنان وزیر سابق ارشاد درباره اتاق‌های تخریب علیه دولت را مورد توجه قرار دادند.

شعار سال: دیروز روز افشاگری بود از گزارش احمد توکلی گرفته که در مورد املاک نجومی گزارش داد تا سخنان وزیر مستعفی ارشاد در مراسم تودیع و معارفه وزیر جدید که از اتاق‌های تخریب علیه دولت روایت کرد.

احمد توکلی نماینده پیشین مجلس که سکان اداره سازمانی تحت عنوان دیده بان مردم نهاد شفافیت و عدالت را به عهده دارد، روز گذشته گزارشی از بررسی پرونده املاک نجومی را به رسانه ها ارائه کرد که گواه تخلف شهردار تهران در برخی واگذاری‌های املاک شهرداری بود.

وزیر ارشاد نیز که روز خداحافظی خود از وزارت ارشاد را پشت سر می گذاشت در مراسم تودیع به بیان ناگفته هایی در مورد وضعیت وزارت ارشاد در زمان تصدی گری خود در این پست اشاره کرد و گفت: گاهی فضایی در کشور راه انداختند که کسی نتواند در این فضا تنفس کند، روزی در سفری به استان بزرگ رفتم با نماینده ولی فقیه استان صحبت می‌کردم او گفت با موسیقی مخالفم، گفتم شما مخالفید؟ شما نماینده ولی فقیه هستید اما باید ببینید ولی فقیه شما چه فتوایی داده است شما نمی‌توانید جدا عمل کنید، وقتی این عنوان را دارید نمی‌توانید بگویید کلاً با موسیقی یا تئاتر مخالفم. وی در ادامه گلایه ها به سراغ تئاتر هم رفت و گفت: گاهی برای یک تئاتر امام جمعه‌ای استانی برافروخته می‌شود و با اینکه آن تئاتر را ندیده اما بر اساس گزارشات نظر می‌دهد هر چند من پشت صحنه این اتفاقات را می‌دانم آنها با معاون اداره کل مسأله دارند از این رو به تئاتر ایراد می‌گیرند، تئاتری که در تکریم شهدا بوده است.

اما در این میان سخنان آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضا در جمع مسئولان عالی قضایی قابل توجه است. وی با کنایه ای به سخنان رییس جمهور در باب آزادی بیان، گفت: می‌گویند قلم‌ها را نشکنید اما نزد رهبر انقلاب از برخورد نکردن با فلان روزنامه گلایه می‌کنند. او در ادامه تاکید کرد که به این سخنان کاری ندارد و راه خود را می رود.

امروز نیز این سه موضوع از دید روزنامه های کشور پنهان نمانده و صفخات یک روزنامه ها کم و بیش با تیترهای خود هر کدام از ظن خود به این سه اتفاق پرداختند.

در جدول زیر تیتر صفحات روزنامه های کشور را در مورد سخنان آیت الله آملی لاریجانی، احمد توکلی و علی جنتی بخوانید:

اسامی روزنامه ها

مطلب منتشر شده در صفحه یک

ایران

تنها به موضوع املاک نجومی اشاره کرد و در بالای صفحه در یک باکس کوچک با توجه به سخنان احمد توکلی تیتر زد: «تخلف محرز شهرداری و شورای شهر در واگذاری املاک»

وطن امروز

در وسط صفحه در باکسی بزرگ با حروفی درشت به سخنان رییس قوه قضاییه اشاره کرد و نوشت: «برادر بزرگوار شما خودتان شفاها یا کتبا با واسطه یا بی‌واسطه بارها گفته‌اید چرا با فلان روزنامه یا فلان سایت برخورد نمی‌کنید یا نزد رهبری گلایه می‌کنید چرا دستگاه قضایی با فلان روزنامه برخورد نکرده است اما بین اهالی مطبوعات ندای آزادی سر می‌دهید!» وطن امروز همین گفتار رییس قوه قضا را تبدیل به عکس یک خود هم کرده بود.

کیهان

تنها به سخنان آملی لاریجانی اشاره کرده است« از یک سو ندای آزادی بیان سر می دهید؛ ازسوی دیگر برای بستن رسانه ها فشار می آورید؟!»

جوان

در بالای صفحه در باکسی بزرگ با تصویری از آیت الله آملی لاریجانی تیتر زد: «خصوصی می گویی روزنامه ها را ببند، علنی می گویی آزادی بیان؟!»

شرق

در دو گوشه سمت چپ و راست روزنامه به دو موضوع املاک نجومی و سخنان رییس قوه قضاییه اشاره کرد:

در سمت راست تیتر زد: آیت الله آملی لاریجانی: قلم ها را نشکنیم دهان ها نبندیم، توهین و افتراست

در سمت چپ تیتر زد: گزارش احمد توکلی درباره املاک نجومی

رسالت

در بالای صفحه در باکس با اشاره به سخنان احمد توکلی در مورد تخلفات شهرداری تهران تیتر زد: قالیباف گفت مدیونی اگر در بررسی ها به من رحم کنی..

در گوشه سمت چپ در یک باکس کوچک به سخنان آملی لاریجانی اشاره کرد: برخی خواهان برخورد با مطبوعات می شوند اما ندای آزادی مطبوعات هم سر می دهند

جام جم

تنها به یک عنوان کوچک از سخنان آملی لاریجانی در گوشه سمت چپ خود اشاره کرد: آیت‌الله آملی لاریجانی: آزادی بیان در ایران معقول و منطقی است

آفتاب یزد

در صفحه یک هیچ اشاره ای به هیچ کدام از این سه اتفاق نکرده است.

آرمان

در یک باکس بزرگ وسط صفحه به افشاگری توکلی اشاره کرد و نوشت: احراز تخلف شهرداری در پرونده املاک نجومی

در گوشه سمت راست نیز در یک عنوان کوچک با اشاره به سخنان آملی لاریجانی نوشت: برخی خواهان برخورد با مطبوعات می شوند. ندای آزادی مطبوعات هم سر می دهند

در سمت چپ روزنامه تیتری با این عنوان زد: اتاق های فکر پنهان علیه وزارت ارشاد

ابتکار

اشاره ای به هیچ یک از سه موضوع در صفحه اول نشده است

ابرار

اشاره ای به هیچ یک از سه موضوع در صفحه اول نشده است

اطلاعات

اشاره ای به هیچ یک از سه موضوع در صفحه اول نشده است.

اعتماد

در سمت راست در یک ستون تیتری با عنوان درشت "روز افشا" زد و زیر آن نوشت: علی جنتی پشت پرده" اتاق های فکر پنهان" علیه ارشاد را افشا کرد...احمد توکلی "تخلفات میلیاردی" در واگذاری املاک را افشا کرد.

در بالای این ستون نیز در گوشه سمت راست به سخنان رییس قوه قضاییه اشاره کرد: هم خواهان برخورد با مطبوعات می شوند و هم ندای آزادی سر می دهند

جمهوری اسلامی

اشاره ای به هیچ یک از سه موضوع در صفحه اول خود نکرده است.

مردم سالاری

تنها در گوشه سمت چپ نوشت: دیدگاه قوه قضاییه در مورد مطبوعات

با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از خبرگزاری خبرآنلاین، تاریخ انتشار: 18 آبان 1395، کد مطلب: 598671، www.khabaronline.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین