سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۸۷۳
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۹
مشاور معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قوانین ایمنی ساختمان‌ها و قوانین اخلاق حرفه‌ای در این حوزه رعایت نمی‌شود، گفت: قوانین و مقررات شهرسازی عملا خرید و فروش می‌شوند و نظام ساختاری شهر را به هم می‌زنند.

شعار سال:

محمدجواد عرفانیان در همایش فرصت‌ها و چالش‌های اجرای مقررات ملی ساختمان در بیرجند، اظهار کرد: یکی از ایرادات قانون نظام مهندسی این است که دسته‌ای از قوانین در آن جمع شده و به یک قانون تبدیل شده است.

وی افزود: قانون نظام مهندسی ظرفیت اجرای وظایفی که بر دوشش گذاشته شده را ندارد و این یکی از بزرگترین ضعف‌های این قانون است.

مشاور معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: قانون نظام مهندسی ساختمان باید به چهار یا پنج قانون جداگانه تفکیک شود که یک بخش آن حرفه مندان است.

عرفانیان با بیان اینکه مقررات و قوانینی که ایمنی ساختمان‌ها را تعریف می‌کند متمرکز بر ایمنی، سلامت و بهداشت افراد در بناهای مختلف است، ادامه داد: از قوانین و مقرراتی که با هم نشینی در کنار یکدیگر سبب ایجاد شهرها می‌شوند به عنوان قوانین و مقررات شهرسازی یاد می‌شود.

وی تاکید کرد: مهم ترین عنصر در قانون تجارت ضمانت کیفیتی بوده و تمام کالاهایی که تحت قانون تجارت توزیع و عرضه می شوند باید شناسنامه دار باشد.

مشاور معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت:بنابراین افرادی که در کار تولید ساختمان هستند باید مهارت حرفه‌ای داشته باشند.

عرفانیان به عوامل بهم ریختگی شهرها اشاره کرد و گفت: یکی از این عوامل رعایت نکردن قوانین و مقررات حرفه‌ای بوده که اخلاق حرفه‌ای از مهمترین آنها است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از مهمترین عوامل این است که مردم به عنوان مطالبه‌گران و بهره‌مندان از این محصول ساختمانی بی بهره هستند، خاطرنشان کرد: علاوه بر این مقررات ایمنی ساختمان عملا رعایت نمی‌شود و این عامل نیز سبب بهم ریختگی شهرها می‌شود.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار 19 آبان 1395، کد مطلب:  95081913624  : www.isna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین