سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۵۷۷
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۶
هنوز در شهرستان ملکشاهی برخی ادارات شعبه ندارند و مردم مجبورند روزانه مسافت زیادی را تا مرکز استان برای پیگیری امورات خود طی کنند.
شعارسال: سازمان تعزیرات حکومتی وابسته به وزارت دادگستری است و این سازمان به صورت مستقل و تحت نظارت وزیر دادگستری به وظائف خود عمل می‌کند.

تعزیرات حکومتی به عنوان یک مرجع اختصاصی رسیدگی به تخلفات اقتصادی است؛ با توجه به اهمیت وجود تعزیرات برای جلوگیری از تخلفات در حوزه اقتصادی، شهرستان ملکشاهی فاقد اداره تعزیرات ندارد.

با توجه به وظایف مهم این اداره از جمله رسيدگي به كليه تخلفات اقتصادی بخش های دولتی و غير دولتی، رسيدگی به تخلفات موضوع قانون تعزيرات حكومتي امور بهداشتي و درمانی، وجود این اداره در هر شهرستانی جهت جلوگیری از تخلفات اقتصادی لازم است.

جهت رسیدگی به اموراتی مانند عدم انطباق اجرت دريافتی با خدمات ارايه شده، عدم رعايت نظامات صنفی از سوي فرد صنفی، عدم حفظ و ارايه صورتحساب عمده فروش از سوی فروشنده، عدم درج قيمت، عدم تطبيق مشخصات كالا با نرخ اعلامی، گرانفروشی و كم فروشی، اخفا و امتناع از فروش كالا و ... نیازمند داشتن اداره تعزیرات در هر شهرستانی است که با نبود آن، مردم این شهرستان باید به مرکز استان مراجعه کرده و با صرف وقت و هزینه پیگیر امورات خود شود و این در حالی است که وجود این اداره در شهرستان می تواند انجام این امورات را تسهیل کند.

هر از گاهی گشتهای سیار تعزیرات به این شهرستان آمده و به موضوعات اقتصادی رسیدگی می کند ولی برای یک شهرستان کافی نیست که به چشم یک بخش دیده شود.

انتظار می رود مسئولین استانی با اهمیت بیشتری به نیازهای این شهرستان محروم بپردازند تا ملکشاهی نیز همانند دیگر شهرستانها بتواند از امکانات لازم جهت رفاه حال مردم آن بهره مند شود.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی ایلام بیدار، تاریخ انتشار: دوشنبه 19 مهر 1395، کدخبر: 23208، www.ilamebidar.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین