سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۹۵۹
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۹
نماینده دائم ایران در سازمان ملل در پاسخ به ادعاهای نماینده اسرائیل گفت: بسیار مضحک و ریاکارانه است که نماینده رژیمی که به مدت چند دهه سرزمین‌های دیگران را در اشغال خود دارد هر از چندگاه ایران را متهم به نقض حقوق بین‌الملل کند.

شعار سال: غلامحسین دهقانی سفیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد ملل متحد ضمن روز سه‌شنبه با ارسال نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت به نامه نماینده رژیم صهیونیستی نزد ملل متحد پاسخ داد.

این نامه به صورت سند شورای امنیت نیز منتشر می‌شود.

اهم مطالب مندرج در نامه نماینده ایران به شرح زیر است:

1- نماینده رژیم صهیونیستی ادعا کرده که اطلاعات جدیدی را به شورای امنیت ارائه داده است در حالیکه این اظهارات چیزی جز ادعاهای پوچ و سراسر کذب تکراری این رژیم بر علیه جمهوری اسلامی ایران نمی‌باشد. مثل همیشه ادعاهای بی اساسی که هیچ شاهدی برای اثبات آن ارائه نمی‌شود.

2- ایراد اتهامات فله‌ای بر علیه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر نقض قطعنامه‌های متعدد شورای امنیت توسط رژیمی که خود بیشرمانه همه قطعنامه‌های مجمع عمومی و شورای امنیت در محکومیت اشغالگریش طی دهه‌های گذشته را به استهزا گرفته نیز خود داستان خنده‌داری است. چنین رژیم جنایتکار و اشغالگری در موقعیتی نیست که به طرح اینگونه ادعاها علیه ملت‌های دیگر بپردازد.

3- همچنین بسیار مضحک و ریاکارانه است که نماینده رژیمی که به مدت چند دهه سرزمین‌های دیگران را در اشغال خود دارد و رعایت حداقل حقوق انسانی را نیز از فلسطینیان مضایقه می‌کند هر از چندگاه ایران را متهم به نقض حقوق بین‌الملل کند.

4- این نهایت عوامفریبی و ریاکاری است که نماینده رژیمی که خود سال‌هاست دست اندرکار ترور جمعی غیر نظامیان فلسطینی؛ از جمله زنان و کودکان بوده و توسط عوامل خویش اقدامات تروریستی را در بسیاری از نقاط جهان هدایت می‌کند، ایران را متهم به حمایت از تروریسم کند.

5- و در پایان باید گفت که رژیم صهیونیستی با طرح اینگونه ادعاها و اتهام زنی علیه سایر کشورها و از جمله ایران در واقع از الگوی رفتاری معمول خود برای فرافکنی و پوشاندن جنایات خود علیه شهروندان بیگناه فلسطینی پیروی می‌کند تا بدین گونه توجه جهانیان را از ادامه محاصره دو میلیون انسان برای مدت ده سال گذشته در غزه؛ بمباران مناطق مسکونی و مدارس و بیمارستان‌ها در سرزمین‌های اشغالی؛ تخریب خانه‌های فلسطینیان و مصادره اموال آنان و تجاوز و هتک حرمت اماکن مقدسه؛ منحرف سازد.

در خاتمه درخواست شده که این نامه به عنوان سند شورای امنیت منتشر شود.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار 3 آبان 95 ، کد مطلب: 13950903000418: www.farsnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین