سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۰۴۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۸
اتفاقی که افتاد اصلا قابل مقایسه با کارهای پوریای ولی و تختی نیست چون آن ها کارهای خیلی بزرگی انجام می‌دادند و بعضی وقت ها باعث می‌شد قهرمانی را از دست بدهند.

شعارسال: سارا خادم الشریعه نماینده ایران در مسابقات گرندپری شطرنج بانوان جهان است و تا کنون توانسته نتایج درخشانی بگیرد و تنها بازیکن بدون باخت رقابت‌هاست و به همراه ٤ شطرنج باز دیگر در صدر جدول قرار دارد. خادم الشریعه روز گذشته و در حالی که دید وضع روحی حریفش مناسب نیست، به درخواست حریفش مبنی بر تساوی رضایت داد و این اتفاق بسیار در محافل خبری و شبکه های اجتماعی پیچید تا جایی که حرکت او با تختی و پوریای ولی مقایسه شد. سارا درباره این ماجراها حرف می‌زند:

*درباره گرندپری

مسابقات گرند پری تمام بازیکنان قوی جهان دعوت می شوند و بسیاری از بازیکنان قهرمان جهان و اروپا بوده اند، من هم به عنوان سهمیه میزبان توانستم به این مسابقات راه پیدا کنم. من در مرحله اول که در موناکو بود آخر شدم، در مرحله بعد در ایران دوم شدم و اکنون در مرحله سوم در جایگاه اول قرار دارم.

من بیشتر به سطح بازیکنان در این مرحله نزدیک شدم، بالاخره سهمیه میزبان بودم و خودم به مسابقات دعوت نشده بودم. این باعث می‌شد تا در مرحله اول اختلاف زیادی با رقبا داشتم اما در اینجا همه چیز فرق می‌کرد و در رقابت ها خیلی ها به تساوی راضی بودند به همین دلیل نتیجه مساوی زیاد داشته ام که البته نتیجه خیلی خوبی بود.

*به حریف اوکراینی ام در تهران باخته بودم

درباره حریف دیروزم ناتالیا ژوکووا هم باید این را بگویم که بسیار قوی بود و در تهران تنها باختم به همین بازیکن بود. اگر بازی با شرایط عادی پیش می رفت و این اتفاقات پیش نمی افتاد شاید تساوی برای من بسیار خوب بود، قطعا برای برد تلاش می کردم چون با مهره سفید بازی می کردم برتری جزیی داشتم و با توجه به اینکه در این مسابقات آماده ظاهر شدم ترجیح می دادم بازی کنم و شانس خودم را امتحان کنم و حتی ممکن بود بازی را واگذار کنم.

*درباره مقایسه‌ها

اتفاقی که افتاد اصلا قابل مقایسه با کارهای پوریای ولی و تختی نیست چون آن ها کارهای خیلی بزرگی انجام می‌دادند و بعضی وقت ها باعث می‌شد قهرمانی را از دست بدهند. در بازی ما نتیجه مساوی به نفع هر دو طرف بود اما بدون اینکه من شانس هایم را امتحان کنم چنین اتفاقی افتاد. حریفم در شرایط روحی خوبی نبود و شاید اگر بازی را ادامه می‌دادم می‌توانستم بازی را ببرم اما این صد درصد نبود. این نیم امتیاز شانس من برای قهرمانی را کم نمی‌کند و من هنوز صدرنشین در کنار ٤ نفر هستم. شاید اگر من بازی دیروز را می‌بردم و در سه بازی آخر نتیجه خوب نمی‌گرفتم مدال نمی‌آوردم. بازی فردای من با قهرمان جهان است و الیته نتایج خوبی برابرش نداشته‌ام و اگر بتوانم او را شکست دهم و یا حتی تساوی بگیرم شانسم برای مدال بالا می رود.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت ایران ورزشی ، تاریخ انتشار خبر 8 آبان 1395، کدمطلب: 71738 ،www.iran-varzeshi.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین