سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۰۷۲۰
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۹
معاون پارلمانی رئیس جمهور از دیدار اعضای فراکسیون مستقلین ولایی با معاون اول رئیس جمهور خبر داد و گفت: دولت طرح مجلس در زمینه افزایش تعداد نمایندگان را قبول دارد.

شعار سال: حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور عصر دوشنبه در حاشیه برگزاری مراسم ختم والده رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جمع خبرنگاران درباره برنامه ملاقات‌های رئیس جمهور با نمایندگان مجلس اظهارداشت: در راستای ارتقای تعامل مجلس و دولت، اعضای فراکسیون اعتدال و مستقلین ولایی با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دیدار می‌کنند همچنین قرار است اعضای فراکسییون امید مجلس نیز دیداری با معاون اول رئیس جمهور داشته باشند.

وی با بیان اینکه روزهای دوشنبه هر هفته مجمع نمایندگان استان‌ها با معاون اول رئیس جمهور ملاقات‌هایی انجام می‌دهند، گفت: روز گذشته اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس با رئیس جمهور ملاقات داشتند.

معاون پارلمانی دولت در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوالی درباره زمان برنامه نشست مشترک مجلس و دولت، گفت: فعلاً دیدار نمایندگان به شکل فراکسیونی یا مجامع استانی با مقامات دولتی در حال انجام است و اگر ضرورتی پیش آید، نشست مشترک مجلس و دولت برگزار می‌شود.

امیری همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره علت شکایت دولت از برخی نمایندگان مجلس مانند نقوی حسینی نماینده ورامین، گفت: از آنجایی که پیگیری امور حقوقی از حوزه اختیارات معاونت پارلمانی خارج است، درباره این مسئله باید از معاونت حقوقی ریاست جمهوری سئوال کنید.

معاون پارلمانی رئیس جمهور همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس و لایحه‌ای که قرار شده دولت ظرف 45 روز آن را تقدیم مجلس کند، توضیح داد: بنده از همان زمانی که در وزارت کشور بودم، موضوع افزایش تعداد نمایندگان مجلس مطرح بود، اما دولت طرحی که نمایندگان مجلس برای افزایش تعداد وکلای ملت در پارلمان را تهیه کردند، قبول دارد، اختلاف نظر صرفاً بر سر یک حوزه انتخابیه است که آن هم موضوع مهمی نیست.

با اندكي تلخيص و اضافات برگرفته از خبرگزاري فارس، تاریخ انتشار: 23 آذر 1395، کد مطلب: 13950922001403:www. farsnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین