سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۰۷۸۳
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۰
وزارت بهداشت با دروغگو خطاب کردن رسانه‌ها، مشکلات و درخواست‌های مردم از سیستم بهداشت و درمان را کامل تکذیب کرد.

شعارسال: وزیر بهداشت شاید در ماه چندین سفر و بازدید انجام دهد و در هرکدام از این بازدیدها وعده‌هایی را بدهد و مصوباتی را ابلاغ کند؛ یکی از این وعده‌ها دستوراتی بود که هاشمی سال گذشته در بیمارستان قائم مشهد به بیماران داد.

بهمن 94؛ وزیر بهداشت: از این کمبودها نمی‌گذرم

درست بهمن ماه سال 94 بود که وقتی که هاشمی در سفرش به همراه رئیس جمهور به مشهد رفت و حاشیه‌های بسیاری را رقم زد. در این سفر وزیر بهداشت در جریان بازدید از بخش اورژانس بیمارستان قائم (عج) این شهر، با نارضایتی و انتقاد شدید از عملکرد مدیران آن، بیمارستان را ترک و حتی سفر فردای خود به شهر سبزوار را لغو کرده و به تهران بازگشت.

وزیر بهداشت در بازدید خطاب به رئیس بیمارستان قائم مشهد گفت: اگر بیماری تخت بیمارستانی ندارد یا همراهش نمی‌تواند استراحت کند، حداقل یک پرستار هر یک ساعت وضعیت بیمار را بررسی کند.

همچنین بسیاری از همراهان بیماران بستری در بیمارستان قائم مشهد (عج) هنگام بازدید وزیر از این بیمارستان خواستار رسیدگی سریع به کمبودها در حوزه درمان و مشکلات این بیمارستان شدند.

یکی از همراهان بیمار خطاب به وزیر بهداشت که در حال بازدید از بخش اورژانس بیمارستان قائم (عج) بود، گفت: التماس می‌کنم به فکر ما باشید و مشکلات بیمارستان را برطرف کنید. نحوه ارائه خدمات در این بیمارستان بسیار نامطلوب است. من پدرم را از عصر روز گذشته که سکته کرده بود به بیمارستان آوردم، اما چندین ساعت بر روی تخت در راهروهای بیمارستان بدون حتی رسیدگی یک پرستار افتاده بود.

وزیر بهداشت در پاسخ به این همراه بیمار وعده رسیدگی سریع به مشکلات و بهبود نحوه ارائه خدمات درمانی به بیماران داد.

هاشمی در آخر با عنوان این که من به هیچ عنوان از این کمبودها نمی‌گذرم این بیمارستان را با عصبانیت ترک کرد.

اسفند 94؛ قول وزارت بهداشت برای پیگیری و حل مشکل

پس از آن زارع نژاد مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت با تاکید بر رسیدگی بر این موضوع گفت:‌ روز گذشته تیمی از معاونت درمان شامل دکتر ماهر معاون فنی، دکتر شهرامی معاون اجرایی، دکتر عسگری معاون اجرایی دفتر نظارت و اعتبار بخشی و دکتر واعظی رییس اداره اورژانس پیش بیمارستانی معاونت درمان برای بررسی مشکلات موجود به مشهد اعزام شدند و از دو بیمارستان قائم و امام رضا (ع) بازدید کردند.

بیماران و همراهان: مشکل داریم/ وزارت بهداشت: تکذیب می‌کنیم

اما دو ماه قبل بود که بررسی های میدانی از این بیمارستان حاکی از آن بود که این وعده ها و مشکلات به هیچ عنوان برطرف نشده و همچنان به قوت خود باقی است.

بازدید میدانی خبرنگار از این بیمارستان حاکی از آن است که ظرفیت اورژانس تغییری نکرده و همچنان با کمبود شدید تخت و نبود امکانات و همچنین مناسب نبودن رسیدگی به بیماران مخصوصاً در قسمت اورژانس مواجه است.

اما انتشار این گزارش و انعکاس مشکلات مردم در بیمارستان‌ مشهد، واکنش شدید مسئولان وزارت بهداشت را در پی داشت، تا آنجا که ضمن کذب خواندن خبر مشکلات مردم، آن را سیاه‌نمایی و دروغ پراکنی خواندند.

«پیرو انتشار مطالب دور از انصاف ، غیر واقعی و سیاه نمایی های یکی از خبرگزاری‌ها در مورد وضعیت بیمارستان قائم(عج) پس از بازدید وزیر بهداشت، درمان و آموزش، مدیر پروژه ارتقای هتلینگ و نماینده معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بیمارستان قائم(عج) اقدامات عمرانی در این مرکز را تشریح کرد.»

«وزارت بهداشت در پاسخ به مشکلات مردمی در بیمارستان ضمن دروغگو خواندن خبرگزاری دست به انتشار عکس مربوط به افتتاحیه بیمارستان زد.»

«وزارت بهداشت در واکنش به درخواست‌های مردمی ضمن دروغ خواندن این ادعاها و مشکلات در بیمارستان قائم مشهد اعلام کرد: حتی یک تخت هم در راهرو نداریم! ارائه خدمت با قدرت در جریان است و رسانه‌ها سیاه نمایی و دروغ پراکنی نکنند.»

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: 22آذر1395، کدخبر: 13950921001133: www.farsnews.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین