سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۰۷۹۴
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۸
رئیس پیشین کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که بررسی‌های صورت گرفته در مجلس نهم وجود فساد در فوتبال را ثابت کرده است.

شعار سال: علی پورمختار که در مجلس نهم شورای اسلامی وظیفه ریاست کمیسیون اصل 90 را به عهده داشت و در پرونده فساد در فوتبال هم مدت‌ها تحقیق و بررسی انجام داد در خصوص این پرونده صحبت‌هایی انجام داده است. وی درباره اینکه علی کفاشیان و مهدی تاج اعلام کرده‌اند فسادی در فوتبال وجود ندارد و اگر باشد کمیته اخلاق به آن رسیدگی می‌کند و در پاسخ به این سؤال که آیا واقعاً فسادی بوده یا نه تا مردم بیشتر نسبت به این مسئله آگاه شوند، گفت: به همه این مسائل و فسادها رسیدگی شد و گزارش آن را هم در مجلس قرائت کردیم. فسادهایی که صورت گرفته روشن و گزارش آن موجود است، اما چون این گزارش در اواخر مجلس نهم آماده شد فرصت نکردیم آن را برای رسیدگی به قوه قضاییه بفرستیم و اکنون باید این گزارش به قوه قضاییه ارجاع شود.

وی ادامه داد: مسائلی که در این پرونده موجود است و این مسائل جرم محسوب می‌شود، باید به قوه قضاییه برود تا به آن رسیدگی کنند و برخی مسائل هم در گزارش به عنوان تخلف وجود دارد که وزارت ورزش و جوانان باید با آنها برخورد کند. حالا ارجاع این پرونده به قوه قضاییه و وزارت ورزش و جوانان وظیفه کمیسیون اصل 90 است تا پس از جمع‌بندی پرونده به مرجع قضایی ارسال شود.

رئیس پیشین کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در واکنش به این مسئله که اگر فساد وجود دارد چرا رئیس و نایب رئیس فدراسیون فوتبال منکر آن هستند، گفت: بالاخره چیزی که ما دیدیم و مواردی که در مجلس قرائت شد، حاکی از وجود برخی مفاسد در فوتبال بود. این نظر مجلس بود که باید به آن رسیدگی شود.

پورمختار در واکنش به این مسئله که مسعود شجاعی اعلام کرده فساد در بدنه ورزش رخنه کرده و عبدالرحمن شاه‌حسینی هم روز گذشته از برخی فسادها پرده برداشت و حتی موضوع اذیت و آزار جنسی در مدارس فوتبال هم اخیراً داغ شده است و اینکه آیا با حرف‌های آنها موافق است یا نه، اظهار داشت: حالا من نمی‌دانم آقایان شجاعی یا شاه‌حسینی چه گفته‌اند و به این مسائل هم ورود نمی‌کنم. بحثی هم در این باره نمی‌کنم، اما مستند گزارش فساد در فوتبال در کمیسیون اصل 90 بود که به جوانب مختلف آن در هفت و هشت بند رسیدگی شده است.

وی درباره اینکه گویا برخی در تلاش هستند اسامی برخی خواص را از پرونده فساد در فوتبال خارج کنند و آیا چیزی در این باره متوجه شده است یا نه، گفت: حداقل کسی به من مراجعه نکرد و توصیه‌ای در این خصوص نداشت که این بحث مطرح نشود یا به آن رسیدگی نشود. شاید به من این موضوع گفته نشده باشد، اما به آقای شاه‌حسینی که مسئول مستقیم رسیدگی به پرونده بود مسائلی گفته‌اند.

رئیس کمیسیون اصل 90 در مجلس نهم شورای اسلامی درباره اینکه آیا بهتر نیست به گزارش این کمیسیون در خصوص فساد در فوتبال رسیدگی شود، تأکید کرد: مطلب اصلی این است که باید گزارش را به قوه قضاییه بفرستند. وظیفه شاه‌حسینی بود که در نهایت این پرونده را تنظیم و مستندات را آماده کند که پرونده به قوه قضاییه برود، اما این موضوع تاکنون در مجلس جدید پیگیری نشده است.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار 22 آذر 95 ، کد مطلب: 1265192: www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین