پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۰۹۹۶
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰
یک عضو هیات علمی بیمارستان فارابی، گفت: بیست و ششمین کنگره سالیانه چشم پزشکی ایران در روزهای ۲۲ تا ۲۵ آذر در سالن همایش های رازی برگزار می شود.

شعار سال:

دکتر امیرهوشنگ بهشت‌نژاد در آستانه برگزاری بیست و ششمین کنگره سالیانه چشم پزشکی ایران، اظهار کرد: چشم‌ پزشکی دنیای پیچیده‌ای است و شاید به‌ همین‌ دلیل است که برگزاری کنگره چشم‌ پزشکی به‌ صورت سالانه، با هدف ارتقاء بخشیدن سطح علمی چشم پزشکی در سطح کشور اهمیت بسیاری دارد.

دبیر جشنواره فیلم‌ و عکس بیست‌ و ششمین کنگره چشم‌ پزشکی، ادامه داد: در همین‌ راستا همه‌ ساله جشنواره فیلم‌ و عکس به‌ عنوان یکی از برنامه‌های پرطرفدار کنگره برگزار می‌شود و آخرین موفقیت‌های متخصصان چشم‌پزشکی را به اطلاع شرکت‌کنندگان در کنگره می‌رساند.

بهشت نژاد درباره هدف از برگزاری این جشنواره که تاکنون سه دوره خود را پشت سرگذاشته است، گفت: قبل از هر چیز لازم است بدانیم بخش فیلم‌ و عکس هر یک می‌توانند برای جامعه پزشکی از یک جهت اهمیت داشته باشند. مهم‌ترین هدف ما از برگزاری جشنواره فیلم‌ و عکس، آشناکردن شرکت‌کنندگان کنگره با مباحث آموزشی، موارد نادر و کیس‌های سخت در چشم‌پزشکی است. برخی اعمال جراحی چشم به‌ گونه‌ای است که همه چشم‌پزشکان فرصت انجام آنها را پیدا نمی‌کنند، اما از طریق فیلم‌ها و عکس‌های ارائه‌شده به جشنواره می‌توانند با این موارد آشنا شوند و خدمات بهتری به بیماران خود ارائه کنند.

وی درباره اهمیت جشنواره فیلم‌ و عکس در معرفی آخرین دستاوردهای چشم پزشکان، افزود: کنگره چشم‌پزشکی یکی از مناسب‌ترین رویدادهای پزشکی برای مطرح‌کردن یافته‌های جدید در زمینه چشم‌پزشکی و ابداعات متخصصان این حوزه است و در این زمینه ارائه فیلم و عکس بسیار مؤثر خواهد بود.

عضو هیات علمی بیمارستان فارابی و فلوشیپ قرنیه و سگمان قدامی، درباره اهمیت این جشنواره تاکید کرد: عکس‌های جشنواره منبع نابی برای تهیه اطلس‌های چشم‌پزشکی از بیماران ایرانی هستند. این اطلس‌ها می‌توانند در مراکز آموزشی کشور مورد استفاده قرار گیرند. همچنین برخی بیماری‌های چشم در منطقه به صورت آندومیک شایع‌ هستند. بنابراین، اطلس‌های بیماران ایرانی می‌توانند به مرجع چشم‌پزشکان در سطح منطقه تبدیل شوند.

بهشت‌نژاد درباره شرکت‌کنندگان در جشنواره فیلم‌ و عکس گفت: شرکت‌کنندگان باید از اعضای جامعه پزشکی بوده و قبلا در کنگره ثبت‌نام کرده باشند. اگرچه همه چشم‌ پزشکان ممکن است این فرصت را پیدا کنند که از موارد نادر و سخت عکس یا فیلم تهیه کنند اما معمولا آنها که خبره‌تر هستند در عکاسی و فیلم‌برداری هم موفق‌تر عمل می‌کنند.
وی درباره معیارهای قضاوت درباره آثار فیلم و عکس یادآور شد: علاوه بر موارد علمی و آموزشی، جنبه‌های هنرمندانه‌ای همچون نورپردازی، بهره‌گیری از گفتار متن، استفاده از انیمیشن و توضیحات تصویری در آثار ارسال‌شده مورد داوری قرار می‌گیرد. البته داوران هنوز انتخاب نشده‌اند ولی معمولا از هر زیرگروه قرنیه، رتین، گلوکوم، جراحی آکولوپلاستیک، استرابیسم و نوروافتالمولوژی یک نفر به‌ عنوان داور در جشنواره حضور خواهد داشت.
دبیر جشنواره فیلم‌ و عکس کنگره چشم پزشکی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره نحوه نمایش آثار برگزیده، اظهار کرد: آثار منتخب عکاسی در نمایشگاهی در غرفه انجمن چشم‌پزشکی به معرض دید گذاشته می‌شود. فیلم‌ها هم در جلسه ویدئوژورنال نمایش داده می‌شوند که این جلسه نمایش، با ارائه توضیحات توسط عرضه‌کننده اثر همراه خواهد بود.
بر اساس این گزارش، بیست و ششمین کنگره سالیانه چشم پزشکی ایران در روزهای ۲۲ تا ۲۵ آذر در سالن همایش‌های رازی برگزار می‌شود.


با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از پایگاه خبری-تحلیلی خبرتهران، کد مطلب:6300-45100 : www.khabartehran.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین