سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۱۵۳۸
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۵
معاون تعاون وزیر کار گفت:پیشنهاد بانک مرکزی برای ایجاد بانک تعاونی این است که از میان موسسات موجود یک بانک تبدیل به بانک تعاونی شود.

شعار سال:

سید حمید کلانتری درباره راه اندازی "بانک تعاون" گفت: پیشنهاد بانک مرکزی برای ایجاد بانک تعاونی این است که از میان موسسات موجود یک بانک تبدیل به بانک تعاونی شود. اگر بتوانیم بانک قرض الحسنه تعاونی راه اندازی کنیم این آمادگی در بانک مرکزی می تواند فراهم شود. تبدیل بعضی از بانک های خصوصی موجود که علاقمند به تبدیل شدن به بانک تعاونی هستند نیز مد نظر است که می توانند فعالیت کنند و فعالیت خود را توسعه دهند .این پیشنهاد ها در حال رایزنی با بانک مرکزی است و هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده است.

وی در ادامه درباره تعاونی های مسکن گفت: حدود 10 هزار تعاونی مسکن فعال داریم که یک مجموعه 1 میلیون و 600 هزار نفری عضو این تعاونی هستند. اگر تنها 5 درصد آنها به اندازه 500 واحد دچار مشکل باشند یک جمعیتی 300 تا 400 هزار نفری با خانواده هایشان دچار مشکل می شوند.

معاون تعاون وزیر کار افزود: تعاونی ها در مسیر فعالیت با اعضا در حوزه مسکن دچار اختلافاتی می شوند. منابع مالی برخی دیرتر تأمین می شود. گاهی قسمت نهایی کار به دلایل مختلف از جمله نبود نقدینگی طول می کشد و افراد نسبت به هیئت مدیره یا مدیرعامل بدبین می شوند و گاهی هم تخلفاتی صورت می گیرد.

کلانتری ادامه داد: تمام موارد ذکر شده زمینه مشکل دار شدن تعاونی ها را فراهم می کند. ما در رابطه با مواردی که مشکل خاص دارند راهکار هایی طراحی کردیم. یک کارگروه تشکیل داده ایم که با حکم وزیر کار به این موضوعات رسیدگی می کند.

من اعتقاد دارم که تعاونی های مسکن بالقوه می توانند نقش موثر تری ایفا کنند و تا کنون 2 میلیون و 600 هزار مسکن در سطح کشور بعد از انقلاب توسط تعاونی ها ساخته شده است. نزدیک به 60 درصد مسکن مهر در قالب تعاونی ها مدیریت شده است و فعالیت کرده اند. آسیب رسانی در عرصه های مالی، حقوقی و فنی انجام شده است و هر کدام دلایل پیدایش خاص خود را دارند.با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از
خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار 28 آذر 1395، کد مطلب:1270376 : www.tasnimnews.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین