سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۱۹۴۲
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۳
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بودجه ساماندهی حاشیه‌ نشینی از 370 میلیارد ریال به بیش از چهار هزارو 700 میلیارد ریال افزایش یافته؛ گفت: توجه به این مناطق در دولت تدبیر و امید بیشتر شده است.
شعار سال:
محمدسعید ایزدی روز دوشنبه در دومین نشست بازآفرینی پایدار شهری استان یزد، افزود: 19 میلیون نفر از جمعیت کشور درگیر مشکلات زیرساختی مناطق حاشیه نشین در استانهای مختلف هستند.
وی سیاست مهم دولت تدبیر و امید در این بخش را افزایش کیفیت زندگی شهری عنوان کرد و گفت: همه نگاهها نباید به بحث مرمت و بازآفرینی معطوف شود و در واقع درمان و مرمت باید در کنار پیشگیری و بازنگری مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: بیش از دو دهه است که سیاست بازآفرینی شهری، مشکلات حوزه حاشیه نشینی را بررسی کرده با این حال در دولت تدبیر و امید تلاش شده تا با تدوین سیاست هایی به کیفیت‌های مختلف زندگی از ابعاد گوناگون توجه شود.
ایزدی ادامه داد: اگر نتوانیم مانع رشد این پدیده شویم در آینده دچار مشکل خواهیم شد؛ به همین دلیل ستاد ملی پیشگیری و بازنگری در حوزه حاشیه نشینی در جوار شهرها تشکیل شده است که قوه قضائیه نقش موثر و کلیدی در آن دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: کیفیت زندگی شهری در نظام برنامه ریزی کشور فراموش شده است و باید کیفیت هایی همچون ایمنی و امنیت به زندگی ها برگردد.
مدیرعامل سازمان مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری تصریح کرد: بسیاری از مناطق شهرها با مشکلات کیفیت پایین زندگی درگیر هستند به گونه ای که بسیاری از ساختمان ها و بناهای ارزشمند و کارخانه ها و رودخانه ها داخل شهر رها شده و کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار داده اند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: معتقدیم باید این آثار، کیفیت زندگی شهری را بالا برده و در افزایش امنیت، خدمات و رشد زیرساخت ها موثر باشند.
ایزدی با بیان اینکه مجموع نظارت ها باید در حوزه نظارت بر روستاهای رها شده در حاشیه شهرها و صیانت از حریم شهرها متمرکز شود؛ ادامه داد: در معضل حاشیه نشینی نیازمند اجماع همه بخش ها و نیز هم افزایی منابع و افکار و ایجاد دو نهاد تسهیل گر برای ارتباط با مردم و بخش خصوصی هستیم.
وی در عین حال اظهار کرد: مقرر شده تا در بخش فرصت های موجود در بافت های قدیمی و تاریخی با همکاری بخش خیری و ظرفیت های خیران و از سوی دیگر الگوسازی برای بهره گیری از توان بخش خصوصی استفاده شود.
وی افزود: باید بخش های خدمات رسان در مناطق حاشیه نشین از پراکندگی خارج و درقالب برنامه ریزی مدون و به منظور تامین فضای درخور شان مردم در مکان هایی مناسب جانمایی و مستقر شوند.
ایزدی درباره توجه دولت به حوزه مسکن مهر هم گفت: وزارت راه متعهد به تمام کردن مسکن مهر است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تقدیر از عملکرد نمایندگان دولت و معاونت عمرانی استانداری یزد در حراست از امنیت به عنوان نخستین ماموریت تعریف شده در این استان تصریح کرد: این تلاش ها که امروز به ثمر نشسته؛ الگویی برای سایر استان هاست.
ایزدی اظهار امیدواری کرد با توجه به هماهنگی دستگاههای اجرایی استان یزد مشکلات 30 درصد جمعیت این استان که با مشکلات زیرساختی حاشیه نشینی درگیر هستند نیز ساماندهی و برطرف شود.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار 29 آذر 1395، کد مطلب: 82352297 : www.irna.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین