سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۲۴۰۸
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۵
سفر به بیابانی با شن های سفید و دریاچه های آبی.

شعار سال: وقتی صحبت از بیابان می شود ناخودآگاه ذهن به سمت مناطق خشک وبی آب وعلف منحرف می گردد که حیات انسانی، جانوری وگیاهی درآن متوقف شده و هیچ جاذبه ای برای سفر ندارد. داستان هایی که درباره ی بیابان ها گفته شده، حکایت از خطرناک بودنشان دارد. آفتاب سوزان، شن هایی که به سنگینی می شود بر آن ها گام برداشت، بی آبی، توهم و سراب و مرگ. بله، بیشتر ما از بیابان چنین تصوری داریم. اما پارک ملی ماراننسز صحرای بی نظیری است که با شن سفید پوشیده شده و زیبایی های منحصری به فردی دارد .

اینجا نامش بیابان است. اما نه رنگ و رویش به بیابان می ماند و نه آب و هوایش. اینجا یکی از زیباترین بیابان های دنیاست که قدم گذاشتن به خاک سفید و مرطوبش شما و هر گردشگری را شیفته می کند. بیابانی که دریاچه های کوچک زلال آن، مناظری حیرت انگیز در این منطقه پدید آورده اند.

این منطقه بی نظیر که روی نقشه با نام "بیابان سفید برزیل” مشخص شده است، در شمال شرقی برزیل واقع شده و مساحتی برابر با ۱۰۰۰ کیلومتر مربع دارد و به عنوان یک منطقه حفاظت شده تنها با ماشین های بیابان گرد می توان وارد آن شد. نکته جالب اینجاست که علیرغم بارش باران و وجود آب، هیچ گیاهی در اینجا نمی روید.
بیابان سفید برزیل را می توان از جهاتی، بهشت بیابان گردان دانست. صحرای سفید برزیل یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های توریستی دنیاست که سفر به آن از بزرگترین آرزوهای هر صحرا نوردی است، البته شگفتی آن تنها به شنهای سفید رنگ آن محدود نمی شود.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت موج رسا، تاریخ 3 شهریور 95، کد مطلب: 18076: www.mojerasa.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین