سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۲۸۳۵
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۳
معاون گردشگری میراث فرهنگی با اشاره به اینکه در ۶ ماهه اول امسال ورودی اروپایی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۰ درصد افزایش پیدا کرد، گفت: حق سرویس در هتل‌ها تابع قانون نظام صنفی نیست و این مجموعه‌ها می‌توانند مثل سابق ۱۵ درصد حق سرویس دریافت کنند.

شعارسال: مرتضی رحمانی موحد با اشاره به اینکه جشنواره سفره ایرانی به ارتقای خدمات و زیر ساخت‌ها و مشارکت و حضور بیشتر سرمایه گذاران در بخش گردشگری کمک می‌کند، اظهار داشت: برنامه‌های خوبی در استان کرمان در بخش گردشگری طراحی شده است که امیدواریم با همراهی بخش خصوصی به اوج خود برسد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بیان داشت: مقدمات دیدار نمایندگان بین المللی در بخش گردشگری از کرمان فراهم شده است که تا با استفاده از ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی برای توسعه ملی این صنعت موفق باشیم.

100 واحد بوم گردی در استان کرمان فعالیت دارند

وی با بیان اینکه در بحث بوم گردی توفیقات خوبی داشتیم افزود: حدود 100 واحد بوم گردی در استان کرمان فعالیت دارند و با توجه به وسعت استان این اقامتگاه ها سبب پیوستگی گردشگری در کرمان و استان های همجوار خواهد شد.

وی با اشاره به گردشگری حلال گفت: این گردشگری شاخصه هایی دارد که در سال 93 احصا و به دستور العمل تبدیل شده است.

رحمانی موحد در حاشیه جشنواره سفره ایرانی، فرهنگی گردشگری در استان کرمان گفت: 200 میلیارد دلار درآمد گردشگری حلال در دنیا است و کشور ما ظرفیت‌ها و دارایی‌هایی دارد برای اینکه این نوع گردشگری را به تجارت تبدیل کند.

وی با اشاره به اینکه در کمیته راهبردی گردشگری برای گردشگری حلال برنامه ریزی و شیوه نامه‌هایی مقرر شده است، بیان داشت: با توجه به اینکه کانون گردشگری حلال در منطقه اسلامی واقع شده است و کشور ما نیز برپایه قوانینی اسلامی اداره می‌شود، ما می‌توانیم به کانون گردشگری حلال در دنیا تبدیل شویم.

توسعه گردشگری به مدیریت یکپارچه نیاز دارد

رحمانی موحد با بیان اینکه، با توجه به اسناد بالادستی کشور در برنامه ششم پیشنهاد دادیم که همه عناصر گردشگری تجمیع شود، افزود: براساس سیاست های مقام معظم رهبری در رابطه با پنج برابر شدن گردشگران خارجی، توسعه گردشگری به توسعه زیر ساخت ها، امنیت پایدار و مدیریت یکپارچه بستگی دارد.

وی بیان داشت: توجه به گردشگری یکی از فرایندهای توسعه است که خوشبختانه در سال‌های اخیر ارتقا پیدا کرده است.

رحمانی موحد گفت: متاسفانه خساراتی که در چند ماه قبل به گردشگران ما در ترکیه وارد شده بود هنوز جبران نشده است.

بررسی آئین نامه کویرنوردی در کمیسیون امنیت و توسعه پایدار

وی با بیان اینکه ما کویر را فرصت می‌دانیم، گفت: برنامه جامع در خصوص تقسیم کویر لوت و توسعه جوامع محلی، اقتصاد محلی مردم کویر در این کمیسیون باید تصویب شود و استان‌ها در این خصوص باید صبر کنند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: آیین نامه کویر نوردی در کمیسیون امنیت و توسعه پایدار کویر در حال بررسی است.

وی با اشاره به تداخل وظایف نظام صنفی با فعالیت واحدهای گردشگری تاکید کرد: طرح نظارت اصناف بر واحدهای گردشگری دقیق نیست و با توجه به صدور پروانه، نظارت و نرخ دهی این واحدها توسط سازمان میراث فرهنگی، صنعت گردشگری خارج از نظام صنفی است.

رحمانی موحد تصریح کرد: در همین رابطه نامه نگاری‌های لازم انجام شده است و در دولت نیز مطرح شده که ما تابع نظام صنفی نیستیم و تبعات منفی این طرح زیاد است.

وی گفت: حق سرویس در هتل‌ها، متل‌ها و مهمانپذیرها تابع قانون نظام صنفی نیست و این مجموعه‌ها می‌توانند مثل سابق 15 درصد حق سرویس دریافت کنند.

رحمانی موحد اظهار داشت: بین سال‌های 91 تا 94 به طور متوسط سالی 10 درصد دربخش گردشگری رشد داشتیم و آمار گردشگران به پنج میلیون و 200 هزار گردشگر در سال رسیده است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه صنعت گردشگری توسعه را به دنبال داشته و پایه آن بر روی روابط بین المللی قرار دارد، افزود: هر جا تندروی در روابط خارجی شده به گردشگری ما ضربه زده است.

وی با بیان اینکه همسایگان حلقه‌های اول گردشگری هستند، گفت: آمار گردشگران ورودی از کشورهای ترکیه، آذربایجان، عراق و افغانستان با توجه به مشکلات اقتصادی در این کشورها نیز کاهش پیدا کرده است.

رحمانی موحد خاطرنشان کرد: در 6 ماهه اول سال جاری آمار ورودی گردشگران اروپایی نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 80 درصد افزایش پیدا کرده است.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 4دی1395، کدخبر: 1276748: www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین