کد خبر: ۴۳۸۱۷
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲
پروژه ساخت مسجد اعظم آلبانی که افتتاح آن توسط رئیس جمهور ترکیه و همتای آلبانیایی او بوجار نیشانی انجام شد، با سرعت در حال پیشرفت می‌باشد.
شعارسال: این مسجد که در تیرانا پایتخت آلبانی بنا شده و ساخت آن 30 میلیون یورو خرج برداشته، توسط سازمان امور مذهبی «دیانت» ترکیه سرمایه‌گذاری شده است و گنجایش 5 هزار نفر را در فضایی به مساحت 20 هزار مترمربع دارد.

جامعه مسلمانان در کشور آلبانی بزرگترین جامعه مذهبی را در این کشور تشکیل داده و 70% جمعیت این کشور را به خود اختصاص داده‌اند، با این وجود مسلمانان آلبانی دارای کمبود امکانات و اماکن مذهبی می‌باشند.

مسلمانان معتقد در آلبانی به دلیل اینکه مساجد این کشور کوچک بوده و فضای کافی ندارند همیشه مجبور بوده‌اند در صفوف نماز جماعت در خارج از مسجد بایستند. مراسم مذهبی نیز در آلبانی در میدان اصلی تیرانا، پایتخت این کشور انجام می‌شود.

این مسجد یکی از بزرگترین مساجد در بالکان، بخشی از یک مجتمع اسلامی در قلب تیرانا خواهد بود که قرار است مکانی برای همایش‌ها و سالن‌های نمایشگاه، کتابخانه‌ها و موزه‌های اسلامی باشد. این مسجد همچنین در نزدیکی کلیسای مهم کاتولیک و ارتودوکس واقع خواهد شد.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری قم پرس، تاریخ انتشار: 7 دی 1395، کدخبر: 222371، www.qumpress.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین