سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۳۹۹۹
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۴
به دلیل کمبود آب ناشی از کاهش نزولات جوی و خشکسالی‌های ممتد، طرح استحصال آب شرب از دریا در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفته است تا مشکل آب مصرفی شهر‌های ساحلی با توسعه آب‌شیرین‌کن‌ها بر‌طرف شود.

شعار سال: حمید چیت‌چیان در جمع خبرنگاران در کنگان استان بوشهر اظهار داشت: کمبود شدید آب در سطح کشور و به‌خصوص در مناطق ساحلی سبب شده تا با توسعه آب‌شیرین‌کن‌ها، استحصال آب شرب از دریا در دستور کار وزارت نیرو قرار گیرد.

وی اضافه کرد: کشور ایران در شرایطی دوره 15 ساله خشکسالی را پشت سر می‌گذارد که چاره‌ای جز استفاده از منابع آبی مانند دریا برای استحصال و شیرین‌سازی آب شرب مردم ندارد.

وزیر نیرو بیان کرد: اجرای موفقیت‌آمیز چندین پروژه ساخت تاسیسات آب‌شیرین‌کن در مناطق ساحلی کشور در حاشیه خلیج فارس و دریای عمان این امکان را برای وزارت نیرو محقق کرده که به شکل برنامه‌ریزی شده به سمت توسعه آب‌شیرین‌کن‌ها برود.

وی ادامه داد: ایجاد بسته‌های مناسب تشویقی برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای ورود به سرمایه‌گذاری در ایجاد تاسیسات آب‌شیرین‌کن سبب شده است که با استقبال خوبی از طرف بخش خصوصی در این زمینه مواجه شویم.

چیت‌چیان یادآور شد: هم اینک در سطح مناطق ساحلی کشور 50 پروژه آب‌شیرین‌کن وجود دارد که با ورود آنها به مدار تولید، انتظار می‌رود که مشکل آب شرب مصرفی این مناطق رفع شود.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی تاسیسات آب‌شیرین‌کن در استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که در بخش‌های جنوبی این استان در زمینه تهیه آب شرب احساس می‌شد این پروژه‌ها در دستور کار قرار گرفت که انتظار می‌رود تامین آب برای استان بوشهر که پیش از این با مشکلات فراوانی انجام می‌شد، محقق شود.

با اندكي تلخيص و اضافات برگرفته از خبرگزاري فارس، تاریخ انتشار: 10 دی 1395، کد مطلب: 13951009000794:www. farsnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین