سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۴۱۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۳
معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: استان اصفهان به عنوان یک استان شاخص از 85 تا 100 درصد با کاهش آب مواجه است و تنها 16 درصد ازحجم سد زاینده رود پر است.

شعار سال: حمیدرضا تشیعی امروز (شنبه) در مراسم اجرای عملیات اصلاح و بازسازی خط انتقال آب ناربر- کاشان، با بیان اینکه ایران در پانزدهمین سال خشکسالی خود قرار دارد، اظهار کرد: محور توسعه کشور آب است. کشور در منطقه خشک و نیمه خشک با یک سوم بارندگی متوسط دنیا قرار دارد.

وی ادامه داد: روز به روز میزان بارندگی در کشور بدتر می شود به گونه ای که از مهر تا هشتم دی ماه میانگین بارندگی 47 میلی متر بوده است. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته میزان بارش ها 107 میلی متر بوده است.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: هر سال در تابستان 0.5 تا 1.5 درجه هوا گرم تر می شود و با هر یک درجه گرمتر شدن هوا ریسک بیماری های مرتبط با آب چند صد برابر می شود. در طبقه بندی شاخص آبی در وضعیت بدی قرار داریم به گونه ای که تنها 46 درصد از سدهای کشور پر و 54 درصد سدها خالی است.

تشیعی افزود: استان اصفهان به عنوان یک استان شاخص از 85 تا 100 درصد با کاهش آب مواجه است و تنها 16 درصد ازحجم سد زاینده رود پر است.

وی گفت: آینده پیش رو در بحث آب نگران کننده و زنگ خطر بزرگی برای جوامع روستایی و رشد و توسعه کشور است. برای مقابله با بحران آبی در کشور توجه همگانی و برنامه ریزی نیازمند است. نباید لحظه ای را از دست بدهیم. در دنیا بهترین راهکار برای مقابله با کم آبی مدیریت تقاضا و مصرف در کشور است.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه 30 درصد شبکه های توزیع آب در کشور فرسوده است، اظهار کرد: در بخش آب شرب باید به بازسازی شبکه ها و خطوط انتقال آب به صورت ویژه ای اهمیت داده شود.

تشیعی گفت: قیمت هر متر مکعب آب شرب در ایران حدود 400 تومان است که هر لیتر چهار ریال می شود و بر این اساس قیمت گذاری تأمین هزینه های بهره برداری کار سختی است.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تاریخ 11 دی 95، کد مطلب: 9510-6495-5: www.isfahan.isna.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین