سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۴۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۱
نماینده مردم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس با اشاره به اینکه هم اکنون بسیاری از روستاهای استان هرمزگان با تانکر آبرسانی می‌شود تصریح‌کرد: مردم بشاگرد برای تامین آب نیازمند چندین دستگاه تانگر آبرسانی هستند.

شعار سال: حجت‌الاسلام سیدمصطفی ذوالقدر ‌چهارشنبه شب در نشست مشترک نمایندگان مجلس، استاندار و مدیران صنعت آب و برق هرمزگان با وزیر نیرو اظهارداشت: 17 سال خشکسالی و برداشت بی رویه آب از منابع زیرزمینی، دشت میناب را با نابودی مواجه کرده است.

وی در ادامه بیان‌داشت: میناب زمانی قطب کشاورزی استان هرمزگان و مرکز میوه‌های گرمسیری کشور بود که متاسفانه امروز به دلیل تداوم خشکسالی و بحران آب، 90 درصد از باغات آن نابود شده است.

نماینده مردم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم اکنون بسیاری از روستاهای استان هرمزگان با تانکر آبرسانی می‌شود تصریح‌کرد: مردم بشاگرد جهت تامین آب نیازمند چندین دستگاه تانگر آبرسانی هستند که لازم است وزارت نیرو در این سفر به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشد.

حجت‌الاسلام ذوالقدر بیان‌کرد: طبق گزارشات رسیده مردمی بهای آب در روستاها گران است و دولت باید توجه داشته باشد روستائیانی که بواسطه بحران آب تمام هست و نیست خود را از دست داده‌اند توان پرداخت هزینه آب را ندارند.

وی با اشاره به وجود بحران کم‌آبی در استان هرمزگان گفت: باید برای رفع این مشکل، تدابیری اندیشیده و منابع جایگزین در این زمینه تعیین می‌شد استان هرمزگان و بسیاری از استان‌های جنوبی نباید منتظر نزولات جوی بمانند.

با اندكي تلخيص و اضافات برگرفته از خبرگزاري تسنیم، تاریخ انتشار: 11 دی 1395، کد مطلب: 1281528:www. tasnimnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین