سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۴۴۸۴
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲
مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری بندرعباس درنظر داریم: تا با استفاده از زباله (طلای کثیف)، برق تولید کنیم و بررسی های آن نیز انجام و در دست اقدام است و امید می رود درسال آینده شاهد تولید و فروش برق از این ناحیه باشیم.
شعار سال: پطروس ترابی افزود: در این رابطه امیدواریم موانع بر طرف شده و با همکاری و تعامل هر چه بیشتر سازمان محیط زیست و اداره منابع طبیعی، این امر محقق شود چرا که در بهترین حالت، سایت دفع پسماند بندرعباس کمتر از 5 سال برای استفاده ظرفیت دارد .

وی بیان داشت: پیگری برای ساخت و بهره برداری از کارخانه بازیافت پسماند و بهره برداری از کارخانه بازیافت پسماند و تولید کمپوست  در بندرعباس صورت گرفته و تا پایان امسال راه اندازی می شود .

وی با اشاره به تولید روزانه 380 تن زباله در مناطق 3 گانه بندرعباس، عدم تفکیک زباله خشک و تر در مبدأ و از سوی شهروندان و کیسه را از مهم ترین مشکلات فرا روی سازمان متبوع خویش عنون کرد و فرهنگ سازی در این زمینه و همکاری تعامل شهروندان را گاهی مفید و موثر برای داشتن شهری سالم و زیبا دانست.

*اتوبوس بازیافت

مدیر عامل بازیافت مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس، فرهنگ سازی را عامل مهم برای مدیریت پسماند و کاهش تولید زباله دانست و گفت: برای آشنایی شهروندان و به ویژه دانش آموزان قرارداد آن نیز دو ساله است. همچنین برنامه ریزی لازم برای آماده سازی «اتوبوس بازیافت» نیز صورت گرفته است تا کودکان را با گرداندن در سطح شهر به صورت عملی با پسماندها و لزوم دفع آن آشنا کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی :هرمزگان پایتخت ترویج فرهنگ و پژوهش اهل بیت می شود، نشست مدیران کل ارشاد و روسای مراکز علمی کاربردی فرهنگ در بندرعباس برگزار می شود، هیات عمانی: به دنبال سرمایه گذاری در هرمزگان هستیم، نماینده مردم هرمزگان در مجلس: دشمنان اسلام از هیچ تلاشی برای اختلاف افکنی بین شیعه و سنی دست بردار نیست از دیگر تیتر های مهم این روزنامه است.

با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار: 28 آذر 1395، کد مطلب: 82351022، www.irna.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین