سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۵۲۷۶
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۷
عامل تیراندازی در فرودگاه ایالت فلوریدا پیشتر به اف‌بی‌آی گفته بود که او به دستور سازمان سیا مجبور به جنگ برای داعش است.
شعارسال: «استبان سانتیاگو»، فرد مسلح 26 ساله‌ای که 5 نفر را در فرودگاه «فورت لادرداله» به ضرب گلوله به قتل رساند، زمانی ادعا کرده که سازمان سیا او را مجبور به پیوستن به داعش کرده است.

طبق گزارش شبکه خبری ان‌بی‌سی نیوز وی پیشتر با مراجعه به دفتر اف‌بی‌آی در شهر «انکوریج» در ایالت آلاسکای آمریکا ادعا کرده بود. وی همچنین گفته بود دولت کنترل ذهن وی را در اختیار گرفته و او را مجبور به تماشای فیلم‌های داعش کرده است.

مقام‌های انتظامی به رسانه‌های آمریکا گفته‌اند وی به دلیل ابتلا به اختلالات روانی و شنیدن صداهای مبهم تحت درمان قرار داشته است. آنها همچنین با بیان اینکه «سانتیاگو» به تنهایی اقدام به این تیراندازی کرده است، احتمال تروریستی بودن آن را رد کرده‌اند.

خویشاوندان «سانتیاگو» هم موضوع بیماری وی را تأیید کرده‌اند.

گزارش‌های اولیه رسانه‌های آمریکا ادعا می‌کردند که او با یکی از پروازهای کانادا وارد فرودگاه «فورت لادرداله» شده است. با وجود این، کانادا این گزارش‌ها را رد کرد.

اطلاعات بعدی نشان داد که وی پنجشنبه شب از «انکوریج» به سمت «مینیاپلیس» و سپس روز جمعه از فرودگاه این شهر به فرودگاه «فورت لادرداله» پرواز کرده است. وی بعد از تحویل چمدانش در این فرودگاه، در بخش تحویل بار شروع به تیراندازی کرده است.

با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: 18 دی 1395، کد مطلب: 13951018000030، www.farsnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین