سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۵۴۰۵
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۶
«رُز» دختری سوری است که در عملیات آزادسازی شرق حلب از اشغال گروه‌های تروریستی مشارکت داشت و دوشادوش نیروهای ارتش سوریه با تروریست‌ها جنگید و ثابت کرد که دوستی و علاقه به وطن و دفاع از آن فقط منحصر به مردان نیست.

شعارسال: خبرنگار با این دختر مبارز در حالی که لباس نظامی پوشیده بود، دیدار کرد و از وی درباره انگیزه‌هایش از جنگ با تروریست‌ها در کنار نیروهای ارتش با وجودی که یک دختر است، سئوال کرد که وی در پاسخ گفت: در درجه اول، عشق به وطن و کشور، خانواده و دوستانم مرا به اینجا کشاند، کما این‌که می‌خواستم خدمتی به این سرزمین ارائه کنم.

«رز» از منطقه‌ای سخن گفت که در آن با تروریست‌ها جنگیده بود و شاهد شدید‌ترین درگیری‌ها بود و هیچ کس طی چهار سال نتوانست وارد آن شود، رز در این زمینه گفت : اینجا منطقه تماس(مستقیم) با افراد مسلح بود، منطقه کاملا ناامن بود،‌ما خاکریز و موانع ایجاد کرده بودیم و از طریق سنگرها و کانال‌هایی که ایجاد کرده بودیم، به مواضع خود در قلعه حلب می‌رسیدیم.

وی می‌افزاید : لحظات زیبایی با همرزمان و لحظات دشواری پس از فقدانشان بر ما گذشت،‌ از دست دادن شهدایی که در کنار ما در این بخش از وطن جنگیدند، بر ما سخت گذشت.

«رز» درباره این‌که چگونه به عنوان یک دختر در کنار نیروهای ارتش با تروریست‌ها می‌جنگیده است،‌اظهار داشت : دختر بودن من معنایش این نیست که کاری از دستم برنمی‌آید، بلکه بر عکس ثابت کردم که می‌توانم همانند مردان باشم، توانستم کاربرد انواع سلاح‌ها را فرا بگیرم، و تیراندازی کنم، توانستم در درگیری‌ها در کنار همرزمانم باشم و در دفع حملات(تروریست‌ها) و دفاع و انفجارها و در هر لحظه در کنارشان باشم.

خبرنگار از او پرسید که آیا این راه را ادامه خواهی‌داد؟ و «رز» در پاسخ گفت : بله به یاری خدا، این راه را تکمیل خواهم کرد.

خبرنگار بار دیگر از «رز» سئوال کرد : تا آزادسازی کامل سوریه؟ و این دختر مبارز چنین پاسخ داد : تا آزادسازی کامل سوریه و حتی پس از آن این راه را ادامه خواهم داد.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت خبری بولتن نیوز، تاریخ انتشار: 19دی1395، کدخبر: 434017: www.bultannews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین