پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۶۴۷
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۳
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران با اشاره به اینکه تعداد دانش‌آموزان مبتلا به اوتیسم روبه افزایش است، گفت: تامین فضا و امکانات آموزشی برای این دانش‌آموزان یکی از دغدغه‌های جدی ما است.

شعارسال: وجیه‌الله پرویزی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران در همایش روز جهانی معلولین و تقدیر از دانش‌آموزان معلول اظهار داشت: هم‌اکنون سرویس دانش‌آموزان از "در" خانه تا مدرسه رایگان است.

وی افزود: به یاد دارم زمانی یکی از اولیا به بنده عنوان کرد که پس از نماز جماعت در مسجد به هیئت امنا مراجعه کردم و از آنها خواستم تا برای پرداخت هزینه سرویس فرزند معلولم به من کمک کنند اما امروز با همراهی شهرداری تهران سرویس دانش‌آموزان استثنایی رایگان است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران گفت: در بحث ارائه خدمات درمانی به دانش‌آموزان استثنایی نیز پیگیری‌های خوبی صورت گرفته است و دستورالعمل مربوطه صادر و طی هفته‌های آینده به مدارس ابلاغ خواهد شد که براین اساس داروهای مستمر، خرید تجهیزات و سمعک دانش‌آموزان استثنایی رایگان می‌شود.

پرویزی با اشاره به اینکه در شهر تهران 6 هزار دانش‌آموز در 7 گروه آسیب‌دیده بینایی، شنوایی، کم‌توان جسمی، ذهنی، حرکتی، چند معلولیتی و اختلالات یادگیری در مدارس استثنایی تحصیل می‌کنند، عنوان کرد: تعداد دانش‌آموزان مبتلا به اوتیسم روبه افزایش است. کلاس‌های درس دانش‌آموزان اوتیسم نیز باید 3 یا 4 دانش‌آموز تشکیل شود و هم‌اکنون نسبت به تامین فضا و امکانات آموزشی آنها دغدغه داریم.

وی خاطرنشان کرد: تعداد دانش‌آموزان مرزی در مدارس عادی رو به‌ افزایش است و شناسایی آنها نیز دشوار است. هم‌اکنون با کمک از 4 مرکز مشاوره و مراکز ویژه اختلالات یادگیری تلاش می‌کنیم تا دانش‌آموزان مرزی را حمایت کنیم.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ دوشنبه 9 آذر 1394، کد مطلب: 930945، www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین