سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۷۵۳۷
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۳
مدیر انجمن نجوم آماتور ایران رویدادهای نجومی آخر سال را تشریح کرد و گفت: در بهمن ماه و اسفند امسال شاهد رویداد نجومی گرفت ماه و خورشید گرفتگی حلقوی هستیم.

شعارسال: مسعود عتیقی اظهار داشت: سه شنبه پنجم بهمن ماه، زمانی است که ماه به زمین نزدیک شده و انتطار می رود دامنه جزر و مد اقیانوس ها در این زمان بالا رود.

وی در خصوص رویداد شنبه ۲۳ بهمن ماه خاطرنشان کرد: در این تاریخ ماه گرفتگی و بازهم از نوع نیم سایه به وقع می پیوند؛ این گرفت در ساعت ۱۸ و ۵۵ دقیقه رخ می دهد. این گرفت بیشتر در مناطق جنوب شرق امریکا، اقیانوس اطلس، اروپا و غرب آسیا رخ خواهد داد.

مدیر انجمن نجوم آماتوری بیان کرد: در یکشنبه هشتم اسفندماه، خورشید گرفتگی حلقوی رخ می دهد؛ ساکنان جنوب شیلی و جنوب آرژانتین و جنوب اقیانوس اطلس در امریکا و کشورهای آنگولا و کنگو در افریقا این پدیده را مشاهده خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: این گرفت زمانی حاصل می شود که ماه در اوج زمینی خود قرار دارد و نمی تواند خورشید را بپوشاند.

عتیقی با بیان اینکه این گرفت در ایران، قابل مشاهده نیست، افزود: جنوب ایالات متحده و جنوب غرب افریقا این گرفت را به صورت جزئی مشاهده می کنند.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری مهر ، تاریخ انتشار خبر 3 بهمن 1395، کدمطلب: 3883292 ،www.mehrnews.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین