سایت خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۵۵۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۷
در کمیسیون علمی و فناوری لزوم توجه به ظرفیت نهاد وقف به عنوان یک روش کارآمد برای تامین مالی فعالیت های علمی و پژوهشی مورد تاکید قرار گرفت.

شعار سال: جلسه ۲۴۵ کمیسیون علمی و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در این جلسه گزارش تهیه شده توسط ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور پیرامون «سیاست های اجرایی ارتقای مشارکت خیرین و واقفین در حوزه علم و فناوری» ارائه شد.

در این گزارش با اشاره به جایگاه وقف و امور خیریه در اسناد بالادستی حوزه علم و فناوری، لزوم توجه به ظرفیت نهاد وقف به عنوان یک روش کارآمد برای تامین مالی فعالیت های علمی و پژوهشی نیز مورد تاکید قرار گرفت.

در ادامه این گزارش با دسته بندی برخی آسیب های پیش روی بخش علم و فناوری کشور، توسعه روش های مشارکت دستگاه های اجرایی در طرح های موقوفه، اعطای معافیت مالیاتی به واقفین و عضویت واقفین در هیات امنای دانشگاه ها از جمله راهکارهای اجرایی در این بخش برشمرده شد.

پس از ارائه این گزارش، اعضاء به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند؛ که اهم آن به شرح ذیل است:

توجه بیشتر به رفع مشکلات مالیاتی در راستای مشارکت خیرین و واقفین، بهره گیری از ظرفیت انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه ها، به روز رسانی بانک اطلاعاتی سازمان اوقاف و امور خیریه، تقویت جایگاه معنوی و منزلت وقف در جامعه، پرهیز از دخالت بی مورد و زائد در موقوفات و خودداری از تغییر در استفاده از موقوفات و رعایت نیت واقفین در بهره برداری از موقوفات.

جلوگیری از موازی کاری نهادهای نظارتی، نهادینه سازی و تسهیل فرآیند وقف، بهره گیری از ظرفیت دستگاه های اقتصادی کشور در جهت هم افزایی با ظرفیت های اوقاف و امور خیریه و تسهیل بهره گیری از موقوفات بلااستفاده به منظور ارتقای حوزه آموزش عالی.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ 23 آذر 95 ، کد مطلب: 3849150: www.mehrnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین