سایت خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۵۵۰۹۲
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۰
موضوع ترسیم نقشه راه علم و فناوری براساس نقشه جامع علمی کشور در کمیسیون علمی و فناوری دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی بررسی شد.

شعار سال: به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه 248 کمیسیون علمی و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در این جلسه گزارش آینده نگری نقشه جامع علمی کشور توسط اداره کل رصد، پایش و آینده نگری ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ارائه شد.

در این گزارش با اشاره به این موضوع که مدل آینده نگری نقشه جامع علمی کشور با بهره گیری از فرآیندهای آینده نگری در برخی از کشورهای اروپایی و با توجه به ظرفیت ها و نیازهای پیش روی کشور بر اساس اولویت های نقشه جامع علمی کشور تدوین شده، بر ترسیم نقشه تقسیم کار ملی آینده نگری نقشه جامع علمی کشور در راستای تحقق بیش از پیش اهداف این سند مهم و ملی تاکید شد.

پس از ارائه این گزارش اعضای کمیسیون علمی و فناوری به بیان نظرات و پیشنهادهای خود در رابطه با بر طرف کردن خلاهای مدیریتی و ایجاد ساختار مدیریتی چالاک در کشور، پرهیز از نهادسازی‌های جدید، تمرکز بر تقویت و بهینه سازی ظرفیت‌های فعلی کشور، اولویت بندی نیازمندی‌های فعالان علمی و فناوری، توجه بیشتر به توسعه درون زا و خودداری از تقلید و بهره گیری هر چه بیشتر از ظرفیت‌های فرهنگی کشور در مسیر پیشبرد اهداف توسعه علم و فناوری پرداختند.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ 3 اسفند 95 ، کد مطلب: 13951203001251: www.farsnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین