سایت خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۵۵۱۱۳
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۵
وزیر علوم از ارزیابی فعالیت های انجام شده در خصوص اجرای سند دانشگاه اسلامی و اعلام آن به شورای اسلامی شدن دانشگاه ها خبر داد.

شعار سال: دکتر محمد فرهادی درباره آخرین وضعیت «سند اسلامی شدن دانشگاه ها» گفت: این سند سالها است که در شورای اسلامی شدن دانشگاه ها مطرح شده و یک سری راهبردها و اقدام ها داشته، که این اقدام ها به سه بخش تکمیلی، تاسیسی، وتاکیدی تقسیم می شود.

وی افزود: اقدامات تاکیدی سال گذشته به دانشگاه ها ابلاغ و باید سرعت انجام این اقدامات در دانشگاه ها افزایش یابد، اقدامات تکمیلی اقدامات جدیدی است که باید به اقدامات قبلی سند اضافه شود و اقدامات تاسیسی مانند کرسی های آزاد اندیشی هم اکنون در شورا در حال بحث است.

وزیر علوم ادامه داد: وزارت علوم تاکنون فعالیت‌های گسترده ای در راستای اجرای سازی «سند دانشگاه اسلامی» انجام داده است که می توان به، سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های دینی و انقلابی با تأکید بر مراسم اربعین، اعتکاف و گسترش و بسط فرهنگ ایثار و شهادت با تأکید بر راهیان نور، اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش‌بنیان، کرسی‌های آزاداندیشی، انجمن‌های علمی، تعامل با نهادها و مراکز فرهنگی و اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد.

فرهادی گفت: همچنین مقرر شده است با هماهنگی دبیرخانه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، کمیته‌های چهارگانه اجرای نظامات سند دانشگاه اسلامی، فعالیت‌های انجام شده در این خصوص را ارزیابی و گزارش آن را به شورای اسلامی شدن دانشگاه ها ارایه کنند.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ 4 اسفند 95 ، کد مطلب: 3913221: www.mehrnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین