سایت خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۵۵۱۵۳
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۲
شرایط ویژه سربازی برای افراد فعال در شرکت های دانش بنیان با همکاری بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور تدوین شد.

شعار سال: به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، دکتر سید محمد صاحبکار خراسانی گفت: مهمترین فعالیت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، تدوین و اجرای برنامه های حمایتی از شرکت های دانش بنیان است و طی چند سال گذشته، مشکلات مختلف شرکت های دانش بنیان مورد توجه این معاونت بوده و اقداماتی مانند تهیه لایحه حمایت از شرکت های دانش بنیان و پیگیری تصویب و اجرای آن عملی شده است. دکتر صاحبکار افزود: یکی از مسایلی که شرکت های دانش بنیان با آن مواجه بودند، موضوع انجام خدمت سربازی برای افراد اصلی آنها است، به نحوی که با جدا شدن یک فرد اصلی، فعالیت شرکت بصورت قابل ملاحظه ای افت می کرد.

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان گفت: خوشبختانه طی چند سال گذشته شرایط انجام خدمت وظیفه تخصصی برای افراد تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان (مانند برگزیدگان المپیادها، برگزیدگان کنکور و …) فراهم شده بود و این افراد، پس از گذراندن دوره آموزش سربازی، الزامی به حضور تمام وقت در پادگان ها نداشته و با اجرای موفق یک پروژه تحقیقاتی مورد نیاز دستگاه های دفاعی و دولتی، کارت پایان خدمت خود را دریافت می نمودند.

سرپرست امور شرکتهای دانش بنیان افزود: علاوه بر موارد فوق، افراد مشمول خدمت نظام وظیفه تخصصی می توانند با شرایط ساده تری برای شرکت در همایشهای علمی به خارج از کشور نیز سفر کنند. دکتر صاحبکار گفت: با توجه به تجربیات گذشته، شیوه نامه ای تحت عنوان "دانش آموختگان برتر فناور ” تهیه شده است تا افراد کلیدی و کارشناسان خبره شرکت های دانش بنیان هم در صورتی که امتیاز لازم در زمینه پژوهش و فناوری را کسب نمایند، بتوانند از خدمات نظام وظیفه تخصصی استفاده نموده و با همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و بنیاد ملی نخبگان، به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی شوند.

شرایط شرکت دانش بنیان شرکتهایی که مورد تایید کارگروه ارزیابی شرکتهای دانش بنیان قرار گرفته باشند و اسامی آنها در صفحه اول سامانه www.Daneshbonyan.irقرار دارد، می توانند کارشناسان برتر خود را معرفی نمایند. همچنین شرکتهای متقاضی باید حتما دارای اظهارنامه مالیاتی باشند و کالاها و خدمات دانشبنیان خود را بر اساس اطلاعات اظهارنامه مالیاتی به فروش رسانده باشند.

شرایط افراد متقاضی:

دکتر صاحبکار گفت: افراد معرفی شده باید دانش آموخته در مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری تخصصی باشند و بیش از سه سال از تاریخ دانش آموختگی در مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری تخصصی نگذشته باشد، البته دانشجویان دور ه دکتری تخصصی که از پیشنهاد رساله دکتری خود با موفقیت دفاع کرده باشند، نیز مشمول مزایای این طرح میشوند . دکتر صاحبکار گفت :فرد معرفی شده باید یکی از کارشناسان برتر شرکت دانش بنیان باشد و در حال حاضر به صورت تمام وقت در شرکت دانشبنیانِ مورد نظر مشغول به فعالیت باشد و برای دستکم ششماهاخیر، سابقه بیمه پرداختی در شرکت داشته باشد.

سهمیه شرکتهای دانش بنیان:

سرپرست امور شرکت های دانش بنیان گفت: هر کدام از شرکت های دانش بنیان که دارای فروش مندرج در اظهارنامه مالیاتی باشد، اعم از شرکتهای نوپا و شرکت های تولید کننده و صنعتی، می توانند یک نفر را به عنوان سهمیه خود معرفی کنند و به ازای هر ) (۵۰۰میلیون تومان فروش مندرج در اظهارنامه مالیاتی و یا هر ) (۱۰نفر نیروی انسانی شاغل بیمه شده، می توانند یک نفر دیگر را به عنوان سهمیه خود معرفی کنند. لذا یک شرکت با فروش بیش از)(۵۰۰میلیون تومان، می تواند )(۲نفر را به عنوان سهمیه خود معرفی کند که سقف این سهمیه برای هر شرکت ) ۱۰نفر تعیین شده است.

دکتر صاحبکار افزود: البته معرفی این افراد از سوی شرکت ها به هیچ وجه به معنای استفاده فرد از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی نیست و این فرد باید توانمندی حداقلی را برای اجرای موفق پروژه پژوهشی در دستگاههای دفاعی و دولتی داشته باشد و امتیاز لازم را در حوزه پژوهش و فناوری کسب کند.

فرآیند ارایه تقاضا و پیگیری:

دکتر صاحبکار گفت: برای استفاده افراد فعال در شرکت های دانش بنیان از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی، هیچ نیازی به مراجعه حضوری فرد یا ارایه تقاضای مکتوب به معاونت علمی و فناوری نیست، و فرد متقاضی باید اطلاعات خود و شرکت متبوع خود را در سامانه Soraya.bmn.irثبت و بصورت الکترونیکی مراحل آن را پیگیری نماید


با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت 5 ولتی ها، تاریخ 27 آبان 94 ، کد مطلب:: www.5voltiha.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین