سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۵۹۷۰۹
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شهرستان میرجاوه مجموعه قلعه ، آبشار ، رودخانه و غار لادیز است که با دارا بودن آب زلال و معدنی بسیار گوارا همه ساله گردشگران زیادی را به این منطقه جذب می کند .

شعار سال: احسان الله ریگی بخشدار بخش لادیز اظهار کرد: مجموعه رودخانه و غار لادیز از مهمترین جاذبه های گردشگری شهرستان میرجاوه محسوب می شود،غار لادیز قدمتی بالغ بر 7 هزار سال دارد طول این غار بیش از 20 متر و ارتفاع آن در دهانه غار 6 متر است اما این ارتفاع در قسمت های مختلف غار متفاوت ودر برخی قسمت ها بیشتر و برخی نقاط کمتر از 4 متراست.

بخشدار لادیز عنوان کرد: غار لادیز به عنوان قنات باستانی شناسایی و معرفی شده است و این غار جزو قنوات منطقه محسوب می شود.

وی با اشاره به پیشینه نام منطقه لادیز اذعان کرد: نام قدیمی روستای لادیز در گذشته و دوران قبل ازاسلام به دلیل وجود قلعه و یا دژ لادیز با عنوان (لادژ) بوده که با ورود اعراب به منطقه به دلیل عدم وجود حرف (ژ) در زبان عربی به کلمه لادز تغییر شکل یافته و در حال حاضر باتغییر این اسم این منطقه با عنوان لادیز شناخته می شود.

ریگی با اشاره به شرایط اقلیمی و امتیازات غار لادیز تصریح کرد : آب رودخانه و غارلادیز به صورت دائمی در تمام فصول سال جاری است و از خواص آب این رودخانه قابل شرب و معدنی بودن آن است. دمای آب این رودخانه در تابستان خنک و در زمستان گرم است .

این مقام مسئول ضمن دعوت همه هموطنان به منطقه لادیز گفت : منطقه گردشگری لادیز که شامل رودخانه ، آبشار، غارو قلعه لادیز که پذیرای همه مسافرین و هموطنان است.

وی افزود: استان سیستان و بلوچستان در سال جاری به عنوان استان هدف گردشگری اعلام شده و این بهانه خوبی جهت افزایش و جذب امکانات گردشگری و ایجاد شرایط مطلوب تری برای مسافرین نوروزی و گردشگران داخلی و خارجی در طول سال است .

با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی دادمردان، تاریخ انتشار: 12 فروردین 1396، کد مطلب: ۴۲۷۵۵۴ : www. dadmardan.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین