سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۶۲۶۰۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
مصطفی آقا میرسلیم عصر امروز در مسجد ارشاد اهواز اظهار کرد: در طول هشت سال دفاع مقدس مردم خوزستان فداکاری های بسیاری از خود نشان دادند به گونه ای که شخصا قادر نیستم مراتب سپاس خود را به نهایت اعلام کنم و از خداوند می خواهم تا به همه شما صبر عنایت و عطا فرماید.
شعارسال: وی با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: از فرصت توفیق خدمت شما رسیدن استفاده کرده و موضوعاتی را بیان می کنم. قبل از شروع برجام به این نتیجه رسیدم که دولت یازدهم از یک بینش خاصی نسبت به این انقلاب، رهبری و آینده جمهوری اسلامی ایران برخوردار است.

میرسلیم ادامه داد: مجموعه عوامل را که بررسی کردم به این نتیجه رسیدم که ۶ ماه گذشته در نیویورک رئیس جمهور ما سندی را امضا کرد که امروز جزئیات آن علنی شده و کل نتایج مطالعات ما روشن شد. در ایران خودمان به تنهایی قدرت اداره کردن و جوابگویی به نیازها برای مدیریت کامل را نداریم؟ و حتما باید از عناصر بیگانه ای که دارای قدرت هستند و کدخدایی جهان را دارند کمک بگیریم و از قدرت آنها استفاده کنیم؟

وی اظهار کرد: دولت یازدهم فکر می کند که ما در تحریم به سر می بریم و این تحریم ها مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده است و اگر بخواهیم از پس آنها بربیاییم باید حتما برای تحریم ها چاره جویی کرد و گرنه برای آب، نان شب، کار و اشتغال، مشکل پیدا می کنیم و همه چیز موکول به چاره جویی برای تحریم است.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای چاره جویی تحریم نیز یک راه وجود دارد که آن هم مذاکره مستقیم با آمریکا است. این مذاکرات به اراده دولت یازدهم از ابتدای کار بود که فکر می کرد اگر تحریم ها حل نشود چیزی حل نمی شود و اداره کشور بدون اراده آمریکا شدنی نیست.

* از شنیدن برخی اظهارات مشاوران و وزرای دولت شرمم می آید

میرسلیم افزود: از شنیدن برخی اظهارات مشاوران ارشد این دولت و وزرای آنها که شرمم می آید این مسائل را بیان کنم با توانایی هایی که در این ملت سراغ دارم با قدرت اتکا و استعداد ملت جرات بازگویی این جملات را ندارم ولی هیچ احترام و شرفی برای ملت ایران در مقابل خارجی ها باقی نگذاشته اند و این است که زجرآور هست.

وی عنوان کرد: در مورد تحریم ها مسئله برداشتن آنها که نیامده بلکه فقط تعلیق آن مدنظر است. بعد از دو سال و نیم بالاخره چنین متنی آماده می شود ولی یک فایده داشته و آن هم این بوده است که مردم دنیا فهمیدند ایرانی ها دنبال سلاح هسته ای نبودند پس چطور این جنجال را درباره ایرانی ها درست کردند.

میرسلیم تصریح کرد: مردم ایران در این صحنه مظلوم واقع شدند و این مشخص شد که اگر کارشناسان وزارت امور خارجه این همه زحمت کشیدند به خاطر این بود که مظلومیت ملت ایران ثابت شود. اوباما گفته بود که ایرانی ها فتوایی بالاتر از قانون دارند و بر اساس آن فتوا اعتقاد دارند که قائل به این نیستیم که از کشتار جمعی و سلاح استفاده کنیم.

وی گفت: بعد از گذشت این همه مدت از برجام هنوز مصیبت های ایران باقی مانده است و حتی من نیازهای خود را اول به عمان آورده و بعد به ایران منتقل کردم. هر کسی می گوید برجام مسائل را حل کرده چون خودش درگیر نیست چنین حرفی می زند ولی من در اجرا خیری ندیدم که به نفع این ملت باشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: تنها نفعی که دارد این است که ما بتوانیم بیشتر نفت بفروشیم ولی حالا فرضا که فروختید آیا پول آن فروش برگشته است. هم نفت را فروختیم، هم پولش برنگشته و هم کالایی به زور وارد ایران کردیم که بازار را از کالای خارجی پر کرده و تولیدات ملی متوقف شده است. در واردات را باز کردیم و به خاطر این است که بیکاری در کشور بیداد می کند. هفته گذشته بازدیدی داشتم از کارخانه نساجی که دیگر انگیزه ای برای کار نداشته و صنعت پوشاک را ورشکسته می دانستند.

* با این واردات بی رویه به صنعت پوشاک ایران ضربه زده اند

میرسلیم بیان کرد: صنعت پوشاک ایران خیلی کیفیت خوبی داشت ولی با این واردات بی رویه به آن ضربه زده اند. به عنوان کسی که ۶۸ کشور دنیا را دیده ام هرجایی که فرزندان ایرانی رفته اند آنها را مثل دسته گل تحویل گرفتند و این ۱۵۴ هزار نفری که سال گذشته به کانادا، آمریکا و استرالیا رفتند قطعا دو دستی به استقبال آنها رفتند. در ایران کار خوب خیلی انجام می شود چون چیزی کم نداریم و همواره گفتم اگر قدر مردم را بدانیم و برای چاره جویی مسائل از خود آنها کمک بگیریم دیگر چیزی کم نداریم.

وی افزود: خود من از فارغ التحصیلان دانشگاه های ایرانی کمک گرفتم در همان مرکز تأسیسی خودم و کار طراحی، نمونه سازی و تولیدی انجام داده و آنها را به انبوه سازی رساندیم؛ گزارش کار را به دولت دادیم که اگر می خواهید با خارجی ها مذاکره کنید بدانید چنین توانمندی هایی داریم پس یک کارشناس جوان را با خود همراه کنید تا به شما بگوید در کدام زمینه توانمندی داریم.

میر سلیم ادامه داد: بدانید ما حرف برای گفتن داریم و دریغ از اینکه یک جوان را همراه خود ببرند و رفتند با زد و بند چیزی را نوشته و تحویل کشور دادند.

میرسلیم تصریح کرد: این یعنی توجه به استعداد جوان ها؟ این یعنی تقدیر از خودکفایی؟ این یعنی تقدیر از فرماندهی اقتصاد مقاومتی؟ نه این همه اش ذلت است. تحریم فقط برای آلمان، ایتالیا و اتریش برداشته شده و آنها متوجه شدند که چینی ها و ترکیه ای ها بازار ایران را ملمو از اجناس خود کردند.

وی گفت: در تحریم فقط در یک طرفه باز شده و ایران را به عنوان یک بازار مصرفی خوب دیدند که فقط نفت را فروخته و با پول خوب حاصل از فروش آن اقدام به خریدهای بسیار می کنند. توجه به اینکه هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم و آب خوردن هم در گروی نبود تحریم است دیدی هست که در برجام دارند. اصلا اوایل جنگ هم حتی اینطور نبوده و با خودکفایی روی پای خود ایستاده و پیروز شدم. در زمان دوران دفاع مقدس اعتقاد وجود داشته و همه انقلابی بودند؛ همه جان بر کف با فعالیت های شبانه روزی کار تعمیر، مقاومت و بازسازی خود را با اعتقاد و اتکا به خود انجام می دادند.

* دولتی که حرف برای خودش جدای از رهبری داشته باشد فایده ندارد

میرسلیم افزود: با فروش نفت و در ازای آن ورود کالاهای خارجی و تزریق به بازار فکر می کردند که آرامش در ایران برقرار شده و مشکلاتی نداریم اما اینکه در این جریان چه چیزی درمی آید همان سند ۲۰۳۰ یونسکو است؛ رئیس جمهور ۶ ماه پیش یواشکی آن را امضا کرده بدون اینکه آن را به مجلس و شورای عالی فرهنگی اطلاع دهد و این سند مسائل امنیتی، صنعتی، آموزشی و فرهنگی را شامل می شود. به هر حال حرف از جهاد در راه خدا و انقلاب نباشد آخر این قضیه است.

میرسلیم عنوان کرد: آدم می تواند متصور شود که هر ظلمی در کشورهای همسایه رخ بدهد آیا ملت ایران چنین چیزی را می پذیرد؟ اگر بله که مردم ما انقلاب نمی کردند. دولتی باید روی کار بیاید که زاویه ای با رهبری نداشته باشد؛ دولتی که حرف برای خودش جدای از رهبری داشته باشد فایده ندارد و ما به جایی نمی رسیم و مسائل خوزستان و ریزگردها سرجای خود مانده و مخازن زیرزمینی را هم خالی می کنند.

وی اظهار کرد: اینکه مخازن زیرزمینی را هم به راحتی استخراج می کنند با چه هدفی است و این اصلا صیانت نشد که آنقدر با عجله استخراج کنند که حتی ندانند گاز آن را چه کار کنند و در مشعل ها بسوزانند. با این گاز می توان خوراک برای پتروشیمی تولید کرد. یکی از کشورهایی که در زمینه محیط زیست خوب عمل نمی کند همین ایران است چون این گازها را می سوزانیم. آیا قدر مردم خوزستان، مخازن زیرزمینی، آب استان، قابلیت های کشاورزی و سایر ظرفیت ها را دانستید؟ پس این چه مدیریتی است.

میرسلیم عنوان کرد: این آقایون فقط مذاکره با آمریکا را قبول دارند و اصلا اهمیتی برای توجیه کشورهای دیگر قائل نیستند. رئیس جمهور ما اصلا شده یک بار به عراق برود لااقل به احترام امام حسین (ع) به نجف اشرف می رفت چون هیچ اعتقادی ندارد و غرب زدگی یعنی این که با لوگزامبورگی صحبت کند که از خوزستان هم کوچک تر است. آیا این دولت می تواند مشکلات ایران را حل کند نه بابا خوابش را ببینید.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: آنها اعلام می کنند که مصیبت داریم و عزیزانمان در حصر به سر می برند؛ شما به درد اداره این کشور نمی خورید چون کسانی که فتنه و مصیبت برای ایران درست کردند آنها را عزیزان خطاب می کنید. این حرف ها را دم انتخابات می زنید که رأی یک عده معلوم الحال را کسب کنید و بقیه ملت را و مشکلات این کشور را بی خیال شده اید. در کشور جمهوری اسلامی ایران که مبنای آن قانون اساسی است باید دولتی سرکار بیاید که پرچمداری مقام معظم رهبری را قبول داشته باشد. دولتی باید روی کار بیاید که اعتقاد به رهبری داشته باشند.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری تحلیلی الف، تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1396، کدخبر: 471684، www.alef.ir

اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۵
0
0
اگه می دونی بگو خو
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین